Eesti naiste võrkpallikoondis kaotas EM-i avamängus Prantsusmaale
Eesti naiste võrkpallikoondis kaotas koduse EM-finaalturniiri D-alagrupi avamängus Prantsusmaale 0:3 (8:25, 19:25, 21:25).
Prantsusmaa asus avageimis juhtima 16:4 ja hoidis edu lõpuni. Teises geimis mängis Eesti märksa paremini ja läks juhtima 8:5. Prantsusmaa näitas seejärel võimu, asudes omakorda juhtima 10:9. Eesti püsis pikalt ühe-kahe punkti kaugusel, aga geimi lõpus said vastased suurema vahe sisse ning teise vaatuse võitsid prantslannad 25:19.
Kolmas geim algas Eesti dikteerimisel, kuid 5:2 algedu sulas peagi ühepunktiliseks kaotusseisuks 9:10. Siis suutis Eesti mõõnast välja tulla ja taas eduseisu haarata 13:11. Järgnes tasavägine punkt-punkti heitlus, aga geimi lõpus oli Prantsusmaa kindlam ja võitis 25:21.
Koondise nurgaründaja Kristiine Miilen tunnistas, et enne mängu oli tunda väikest kodupubliku krampi. "Ma arvan, et jah, ma teiste eest ei oska nii palju rääkida, ma ise nii palju väljakul ei olnud. Tegelikult oli lahe, kui enne mängu tuled kustu läksid ja see möll pihta hakkas, siis läks see närv ära, aga ma arvan, et mõnedel siin kindlasti käsi värises. Esimene geim läks nii, aga teised oli juba täitsa mängumoodi," rääkis Miilen peale mängu.
Nurgaründaja sõnul tänasest mängust midagi kripeldama ei jää. "Ma arvan, et sellest midagi kripeldama ei jää, nad olid täiesti teiselt korruselt. Ma usun, et rahvas sai selle emotsiooni kätte, järgmine vastane on Soome ja seal lähme panema," lisas Miilen.
Miilen usub, et esimene mäng Prantsusmaaga oli pigem hea. "Ma arvan, et oli hea, et see Prantsusmaa oli eest ära, sest tavaliselt ongi esimesed mängud rabedad, eriti siin kodus mängides. Nüüd on meil kaks päev aega ja teame, mis meid ees ootab," lõpetan Kristiine Miilen.
Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis Kertu Laak 10 punktiga (+3). Silvia Pertens lisas kaheksa (+1) ja Nette Peit viis (+1) silma. Prantsusmaa parimana tõi Lucille Gicquel 13 punkti (+11).
Neljapäeval lähevad D-alagrupis omavahel vastamisi Soome - Slovakkia ning Holland - Hispaania. Eesti peab järgmise mängu laupäeval, kui vastaseks on Soome.
Enne mängu:
Lisaks Eestile ja Prantsusmaale kuuluvad Unibet Arenal mängitavasse D-alagruppi veel Soome, Holland, Slovakkia ja Hispaania.
Prantsusmaa näol on tegu kõrgest klassist vastasega: eelmisel suvel võideti Euroopa Kuldliiga ning äsja tagas Prantsusmaa Challenger Cupi võiduga pääsu Maailmaliigasse. Viimasel EM-il said prantslannad seitsmenda koha.
Eesti naiskond on Prantsusmaad ka võitnud, kui 2018. aastal saadi neist 3:2 jagu maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril. Enne seda on omavahel vastamisi mindud 1990. aastatel.
Sel suvel Euroopa Hõbeliigas triumfeerinud Eesti koondist tabas nädalavahetusel kõhuviirus, mis nüüd on siiski taganemas, ent oma jälje mõistagi jätnud. Peatreener Alessandro Orefice leiab, et kõik juhtub põhjusega. "Tuleme sammhaaval sellest viirusest tagasi ja kogume taas energiat. Ma usun, et kõik asjad juhtuvad põhjusega ja ehk aitas see viirus omal moel mängijatel stressi maha tõmmata. Sel suvel juhtus meil üldse palju asju ja usun, et ka need juhtusid mingil põhjusel. Nii et ju pidi see viirus meid ka just enne turniiri tabama," sõnas juhendaja. "Täna [teisipäeval] trennis näitasid mängijad suurepärast suhtumist ja energiat. Mõni neist ei saanud mitu päeva palli puutuda, aga täna olin treeninguga rahul."
Mänguliselt usub peatreener, et Eesti koondis suudab ka tipptiimide vastu korralikult esineda. "Siin on tase kõrgem, kui oli Hõbeliigas, ent ma usun, et me oleme selleks valmis ja tuleme ka raskete hetkedega toime. Oleme kaks aastat selleks turniiriks valmistunud ja ma tahan näha muutusi mängu jooksul – kui läheb raskeks, et me usuksime iseendasse, ei annaks alla ja oleksime üksteise suhtes toetavad. Kõige tähtsam on teadmine, et meil pole midagi kaotada," rääkis Orefice.
Eesti koondise loots on kaheksas hooaega olnud klubivõrkpallis treeneriks just Prantsusmaal, mistõttu on kohtumine tema jaoks erilisem. "See on kindlasti eriline, sest Prantsusmaa naiskonnas on viis-kuus mängijat, keda olen juhendanud ja tunnen seda tiimi üsna hästi – kvaliteeti on palju. Aga ka meil on nendegi vastu omad võimalused, oleme nende vastu hästi valmistunud ja alustades servist – kui selle tööle saame, suudame mängida küll," lisas juhendaja.
Eesti naiskonna koosseis EM-il:
Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Häli Vahula
Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann
Nurgaründajad: Nette Peit, Merilin Paalo, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Salme Adeele Hollas
Temporündajad: Kätriin Põld, Liis Kiviloo, Eliise Hollas
Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm
Peatreener Alessandro Orefice, abitreenerid Andres Toobal ja Marko Mett, ÜKE-treener Maurizio Negro, füsioterapeut Lorenzo Vita, statistik/mänedžer Mihkel Sagar, mänedžer Krislin Heinsoo.
Toimetaja: ERR Sport