Põhjamaad kirjas ROK-ile: praegu ei ole õige kaaluda Venemaa tagasitulekut

Olümpiarõngad Pariisis
Olümpiarõngad Pariisis Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Põhjamaade olümpiakomiteed avaldasid kirjas rahvusvahelisele olümpiakomiteele (ROK) oma vastuseisu anda Venemaa ja Valgevene sportlastele võimalus võtta osa rahvusvahelistest võistlustest.

Jaanuaris teatas ROK, et Venemaa ja Valgevene sportlased võivad jõuda 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele läbi Aasia tsooni kvalifikatsiooni.

"Praegu ei ole õige aeg kaaluda tagasitulekut. See on meie positsioon," teatasid Rootsi, Norra, Taani, Soome ja Islandi spordiorganisatsioonid ühisavalduses.

"Meie, Põhjamaade olümpia- ja paraolümpiakomiteed ning spordiorganisatsioonid, kasutame seda võimalust, et kinnitada veel kord oma vankumatut toetust Ukraina rahvale ja rahunõuet."

Sarnase avaldusega olid nädal varem esinenud Baltimaade ja Poola võimud.

Venemaa ja Valgevene sportlased on seoses Venemaa sõjalise sissetungiga Ukrainasse suures osas maailma spordist ära lõigatud. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on kommenteerinud, et Venemaa lubamine Pariisi olümpiale näitas, et terror kui selline oleks mingil moel vastuvõetav.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: