Tänak: peame autot rohkem arendama

{{1657995060000 | amCalendar}}
Foto: ERR Sport

Rally Estoniat juhib viimase päeva eel Kalle Rovanperä (Toyota), kes edestab tiimikaaslast Elfyn Evansit 29,5 sekundiga. Ott Tänak (Hyundai) on enne viimast päeva kindlalt kolmandal kohal, kaotades liidrile 1.11,9.

Peale teist pikka võistluspäeva on Rovanperä kindlalt rallit juhtimas ning järjekordse võidu poole liikumas. Ott Tänak ja Martin Järveoja on hoidmas kindlalt kolmandat kohta. Vaatama kaotusele kahele liidrile, on Tänak ja Järveoja suutnud tiimikaaslase Thierry Neuville'i turvalises kauguses hoida. Neuville kaotab neljandana 2.20,2 liidrile.

"Kindlasti mingeid punkte võiks saada. Esimesed kaks-kolm kohta Toyotade käest on raske võtta, aga ma usun, et mingid punktid ikka lauda jäävad. Eks me nende eest kindlasti võitleme. Kindlasti üritame leida suunda Soome testiks ja Soome ralliks. Ei saa öelda, et see päris ainult testisõit on. Eks me lõpuks peame võidu ka sõitma, aga ütleme, et niisama tühjade kätega ei ole ka jäänud," kommenteeris Ott Tänak.

Rally Estonia viimasele päevale läheb vastu liidrina Kalle Rovanperä.

"Hommikused kaks esimest katset olid minu jaoks keerulised. Ma ei tundnud ennast autos eriti hästi, aga siis tegime auto juures paar väikest muudatust. Tunnetus läks paremaks ja saime ka kiirust juurde. Sealt edasi olid katsed mõnusad," kommenteeris Rally Estonia liider Kalle Rovanperä.

Rally Estonial hoiab enne viimast päeva teist kohta Rovanperä tiimikaaslane Elfyn Evans.

"Tundsin, et olin natuke ebakindel, kahtlev ja ettevaatlik. Eriti hommikustel viimastel katsetel. Tõele au andes on Kalle mitmel katsel väga hästi sõitnud ja see ongi piisav, et vahe sisse saada. Seega olen veidi pettunud, aga pikk ralli on minna. Surume edasi," ütles Elfyn Evans.

Tänaku sõnul on päev möödunud ilma draamadeta ja autoga on suudetud teha edusamme.

"See on olnud sujuv päev ilma draamadeta. Oleme autoga häid edusamme teinud, nii et sellest vaatevinklist on päev olnud produktiivne. Oleme teinud kõik endast oleneva, et leida positiivset edasiminekut, pidades silmas Soome rallit," ütles Tänak.

Järjepidevus on Eesti meeskonna jaoks olnud laupäeval võtmetähtsusega, sest suudeti hoida kolmandat kohta. Tänak ja Järveoja said kirja kuus esikolme etapiaega, sealhulgas Mäeküla kordusetapil olid nad kiiruselt teised.

"Kindlasti oleme leidnud valdkondi, kus autot parandada, potentsiaal on olemas. Kindlasti peame autot rohkem arendama, kuid see on olnud julgustav. Jäänud on vaid üks päev ja meie positsiooni osas pole väga palju vaja pingutada," lisas Tänak.

"Ralli ise on siiski päris huvitav, kuna tingimused muutuvad pidevalt ja me peame suutma keskenduda," ütles Tänak.

Tippude heitluse mõttes igaval rallipäeval leidus eestlaste jaoks rõõmustamisväärset. Nimelt tegi juunior-WRC arvestuses võistlev Robert Virves väga head sõitu, kes võitis ridamisi kiiruskatseid ja tõusis oma klassis kolmandale kohale. Egon Kaur näitab WRC2 arvestuses samuti korralikku kiirust, aga kõrge koha võimalused kriipsutasid maha eilsed rehvipurunemised. Kaur on teise kümne alguses, Georg Linnamäe mõned positsioonid kõrgemal.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: