Kanepi langes Indian Wellsi turniiril konkurentsist

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: SCANPIX/AP

Kaia Kanepi (WTA 63.) pidi Indian Wellsi turniiri kolmandas ringis tunnistama Harriet Darti (WTA 122.) 6:7 (4:7), 3:6 paremust.

Eestlanna läks esimeses setis tänu murdele 5:2 juhtima, kuid seejärel viigistas Dart seisu 5:5-le. Kümnendas geimis oli Kanepil kasutada vastase pallingul ka kaks settpalli, mis jäid realiseerimata ning Dart suutis avaseti viia kiiresse lõppmängu. Seal suutis Kanepi 0:4 kaotusseisu viigistada 4:4-le, ent kokkuvõttes kuulus lõppmäng Dartile tulemusega 7:4.

Teist setti alustati kordamööda geimivõitudega kuni Dalt võitis 2:2 seisult kolm järjestikust geimi ning läks 5:2 juhtima. Kanepi suutis küll paar matšpalli likvideerida ning omas viimases geimis ka kahte murdepalli, ent kokkuvõttes teenis inglanna teises setis 6:3 võidu.

Järgmises ringis läheb Dart vastamisi ameeriklanna Madison Keysiga (WTA 29.), kes oli kolmandas ringis 7:6 (7:4), 6:1 parem kaasmaalasest Alison Riske'st (WTA 53.).

Maailma neljas reket Iga Swiatek alistas 6:7 (3:7), 6:2, 6:1 tulemusega taanlanna Clara Tausoni (WTA 40.). Poolatari järgmise ringi vastaseks on endine maailma esireket Angelique Kerber (WTA 16.), kes sai 6:2, 6:1 skooriga jagu Darja Kasatkinast (WTA 28.).

2015. aastal Indian Wellsi turniiril võidutsenud Simona Halep (WTA 26.) oli 6:3, 6:4 parem 18-aastasest Coco Gauffist (WTA 17.). Halep mängib neljandas ringis kaasmaalase Sorana Cirstea (WTA 27) vastu. Cirstea alistas 5:7, 6:1, 6:0 tulemusega Anna Kalinskaja (WTA 90.).

Esmaspäeva õhtul mängib Anett Kontaveit (WTA 5.) kolmandas ringis tšehhitari Marketa Vondroušovaga (WTA 33.).

Toimetaja: Henrik Laever