Eesti koondis Tokyo olümpial

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti medalilootused Tokyo olümpiamängudel

Tokyo suveolümpiamängudel kuulub Eesti koondisesse 34 sportlast 14 spordialalt.

Jalgrattasport

Janika Lõiv Autor/allikas: Madis Veltman

Janika Lõiv

Sündinud: 28. november 1989
Klubi: Hawaii Express
Treener: Karmen Reinpõld

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi 

Tokyo OM-il:

27. juuli kl 9.00 naiste maastikurattasõit - 17. koht

Tanel Kangert Autor/allikas: https://www.instagram.com/tanel_kangert/

Tanel Kangert

Sündinud: 11. märts 1987
Klubi: Team BikeExchange
Treener: Marco Pinotti

Varasemad tulemused olümpial:

2008 Pekingis grupisõidus 68.

2016 Rio de Janeiros grupisõidus 9.

Tokyo OM-il:
24. juuli kl 5.00 meeste grupisõit - 46. koht
28. juuli kl 5.30 meeste eraldistart - 22. koht

Peeter Pruus Autor/allikas: Erakogu

Peeter Pruus

Sündinud: 16. juuli 1989
Klubi: Torpado Südtirol International MTB pro Team
Treener: Toms Flaksis

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 5.00 meeste grupisõit - katkestas

Judo

Grigori Minaškin Autor/allikas: ERR

Grigori Minaškin

Sündinud: 1. veebruar 1991
Klubi: Audentes
Treener: Vladimir Stepanjan

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 17. koht

Tokyo OM-il:

29. juuli kl 5.00 meeste -100 kg esimesed ringid ja veerandfinaalid - 1/32-finaal vs Lkhagvasürengiin Otgonbaatar (MGL) 0:1

Kergejõustik

Ksenija Balta Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ksenija Balta

Sündinud: 11. november 1986
Klubi: Tallinna SS Kalev
Treener: Andrei Nazarov 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 6. koht

Isiklik rekord: 6.87 (2010) 

Tokyo OM-il:

1. august kl 3.50 naiste kaugushüppe kvalifikatsioon – ei saanud tulemust kirja

Rasmus Mägi Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Rasmus Mägi

Sündinud: 4. mai 1992
Klubi: Tartu Ülikooli ASK
Treenerid: Anne Mägi, Taivo Mägi 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 6. koht

Isiklik rekord: 48,40 (2016)

Tokyo OM-il:

30. juuli kl 4.55 meeste 400 m tõkkejooksu 1. ring – 48,73
1. august kl 15.05 meeste 400 m tõkkejooksu poolfinaalid – 48,36
3. august kl 6.20 meeste 400 m tõkkejooksu finaal – 7. koht (48,11)

Maicel Uibo Götzises võistlemas. Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Beautiful Sports

Maicel Uibo

Sündinud: 27. detsember 1992
Treenerid: Lance Brauman, Petros Kyprianou, Russ Johnson, Heiko Väät 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 24. koht 

Isiklik rekord: 8604 punkti (2019)

Tokyo OM-il:

4. august kl 3.00 kümnevõistluse 100 m, kaugushüpe, kuulitõuge
4. august kl 12.30 kümnevõistluse kõrgushüpe ja 400 m
5. august kl 3.00 kümnevõistluse 110 m tõkkejooks, kettaheide, teivashüpe
5. august kl 13.00 kümnevõistluse odavise ja 1500 m 

Johannes Erm Autor/allikas: ERR

Johannes Erm

Sündinud: 26. märts 1998
Klubi: Leksi 44
Treener: Petros Kyprianou 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Isiklik rekord: 8445 (2019) 

Tokyo OM-il:

4. august kl 3.00 kümnevõistluse 100 m, kaugushüpe, kuulitõuge
4. august kl 12.30 kümnevõistluse kõrgushüpe ja 400 m
5. august kl 3.00 kümnevõistluse 110 m tõkkejooks, kettaheide, teivashüpe
5. august kl 13.00 kümnevõistluse odavise ja 1500 m

Karel Tilga Autor/allikas: SCANPIX/imago/Nordphoto

Karel Tilga

Sündinud: 5. veebruar 1998
Klubi: Tartu SS Kalev
Treener: Petros Kyprianou 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi 

Isiklik rekord: 8484 (2021)

Tokyo OM-il:

4. august kl 3.00 kümnevõistluse 100 m, kaugushüpe, kuulitõuge
4. august kl 12.30 kümnevõistluse kõrgushüpe ja 400 m
5. august kl 3.00 kümnevõistluse 110 m tõkkejooks, kettaheide, teivashüpe
5. august kl 13.00 kümnevõistluse odavise ja 1500 m 

Roman Fosti Tallinna maratonil Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Roman Fosti

Sündinud: 6. juuni 1983
Treenerid: Hugo van den Broek, Toomas Tarm 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 61. koht 

Isiklik rekord: 2:10.46 (2021)

Tokyo OM-il:

8. august kl 1.00 meeste maraton 

Tiidrek Nurme Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tiidrek Nurme

Sündinud: 18. november 1985
Klubi: Tartu Ülikooli ASK
Treener: Mark Misch 

Varasemad tulemused olümpial:

2008 Pekingis 1500 m jooksus 26. koht
2016 Rio de Janeiros maratonis 63. koht 

Isiklik rekord: 2:10.02 (2020) 

Tokyo OM-il:

8. august kl 1.00 meeste maraton 

Laskmine

Peeter Olesk Autor/allikas: Risto Aarrekivi

Peeter Olesk

Sündinud: 22. aprill 1993
Klubi: Kaitsejõudude spordiklubi
Treener: Matthias Hahn 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros olümpiakiirlaskmises 25. koht

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 7.00 meeste 10 m õhupüstoli kvalifikatsioon - 33. koht
1. august kl 2.30 meeste 25 m kiirlaskmise kvalifikatsiooni 1. osa
2. august kl 2.30 meeste 25 m kiirlaskmise kvalifikatsiooni 2. osa - 19. koht

Maadlus

Epp Mäe Autor/allikas: Kadir Caliskan/UWW

Epp Mäe

Sündinud: 2. aprill 1992
Treenerid: Ahto Raska, Maksim Molonov 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 13. koht 

Tokyo OM-il:

1. august kl 5.00 naistemaadluse -76 kg 1/8-finaalid ja veerandfinaalid - 1/4-finaal vs Hiroe Minagawa (JPN) 0:3

Artur Vititin Autor/allikas: Maria Kilk

Artur Vititin

Sündinud: 13. juuni 1997

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi 

Tokyo OM-il:

1. august kl 5.00 meeste kreeka-rooma maadluse -130 kg 1/8-finaalid ja veerandfinaalid - 1/8-finaal vs Muminjon Abdullajev (UZB) 0:8

Purjetamine

Ingrid Puusta Autor/allikas: Osga_photo - Joao Costa Ferreira

Ingrid Puusta

Sündinud: 8. november 1990
Klubi: Noblessner Yacht Sailing club/ Tallinna Purjelauakool
Treener: Matthew Rickard 

Varasemad tulemused olümpial:

2012 Londonis 15. koht
2016 Rio de Janeiros 11. koht 

Tokyo OM-il:

25. juuli kl 6.00 naiste RS:X
26. juuli kl 6.00 naiste RS:X
28. juuli kl 6.00 naiste RS:X
29. juuli kl 6.00 naiste RS:X - 16. koht

Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Riina Ramst

Karl-Martin Rammo

Sündinud: 6. juuni 1989
Klubi: ROPK/TJK
Treener: Rein Ottoson 

Varasemad tulemused olümpial:

2012 Londonis 18. koht
2016 Rio de Janeiros 21. koht 

Tokyo OM-il:

25. juuli kl 6.00 meeste Laser
26. juuli kl 6.00 meeste Laser
27. juuli kl 6.00 meeste Laser
29. juuli kl 6.00 meeste Laser
30. juuli kl 6.00 meeste Laser - 15. koht

Ratsutamine

Dina Ellermann ja Donna Anna Autor/allikas: ERR

Dina Ellermann

Sündinud: 20. detsember 1980
Klubi: Tondi Ratsaklubi
Treener: Alla Gladõševa 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 11.00 koolisõidu võistkondlik ja individuaalne GP, kvalifikatsioon - 49. koht

Hobune Donna Anna

Sündinud: 8. aprill 2008
Treenerid: Dina Ellermann, Alla Gladõševa 

Sulgpall

Kristin Kuuba Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kristin Kuuba

Sündinud: 15. veebruar 1997
Klubi: Sulgpalliklubi Triiton
Treener: Mart Siliksaar 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi 

Tokyo OM-il:

26. juuli kl 12.00 naiste alagrupimängud, vs Daniela Macias (PER) 21:19, 21:13 
27. juuli kl 12.40 naiste alagrupimängud, vs Busanan Ongbamrungphan (THA) 16:21, 12:21

Raul Must Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Raul Must

Sündinud: 9. november 1987
Klubi: Tondiraba Sulgpalliklubi
Treener: Rainer Kaljumäe 

Varasemad tulemused olümpial:

2008 Pekingis 33.-41. koht
2012 Londonis 17.-32. koht
2016 Rio de Janeiros 27.-39. koht 

Tokyo OM-il:

25. juuli kl 8.00 meeste alagrupimängud, vs Chen Long (CHN) 10:21, 9:21
27. juuli kl 4.00 meeste alagrupimängud, vs Pablo Abian (ESP) 7:21, 11:21

Sõudmine

Eesti paarisaeruline neljapaat Autor/allikas: Fred Killing

Tõnu Endrekson

Sündinud: 11. juuni 1979
Klubi: Pärnu Sõudeklubi
Treener: Veikko Sinisalo 

Varasemad tulemused olümpial:

2004 Ateenas paarisaerulisel kahepaadil 4. koht
2008 Pekingis paarisaerulisel kahepaadil 2. koht
2012 Londonis paarisaerulisel neljapaadil 4. koht
2016 Rio de Janeiros paarisaerulisel neljapaadil 3. koht 

Tokyo OM-il:

23. juuli kl 5.30 neljapaadi eelsõit - 3. koht
25. juuli kl 4.40 neljapaadi vahesõit - 2. koht
28. juuli kl 4.30 neljapaadi A-finaal - 6. koht

Jüri-Mikk Udam

Sündinud: 14. mai 1994
Klubi: Tallinna Sõudeklubi
Treener: Veikko Sinisalo 

Varasemad tulemused olümpial:

2012 Londonis paarisaerulisel kahepaadil 13. koht 

Tokyo OM-il:

23. juuli kl 5.30 neljapaadi eelsõit - 3. koht
25. juuli kl 4.40 neljapaadi vahesõit - 2. koht
28. juuli kl 4.30 neljapaadi A-finaal - 6. koht

Allar Raja

Sündinud: 22. juuni 1983
Klubi: Pärnu Kalevi Sõudeklubi
Treener: Veikko Sinisalo 

Varasemad tulemused olümpial:

2008 Pekingis paarisaerulisel neljapaadil 9. koht
2012 Londonis paarisaerulisel neljapaadil 4. koht
2016 Rio de Janeiros paarisaerulisel neljapaadil 3. koht 

Tokyo OM-il:

23. juuli kl 5.30 neljapaadi eelsõit - 3. koht
25. juuli kl 4.40 neljapaadi vahesõit - 2. koht
28. juuli kl 4.30 neljapaadi A-finaal - 6. koht

Kaspar Taimsoo

Sündinud: 30. aprill 1987
Klubi: Viljandi Sõudeklubi
Treener: Veikko Sinisalo

Varasemad tulemused olümpial:

2008 Pekingis paarisaerulisel neljapaadil 9. koht
2012 Londonis paarisaerulisel neljapaadil 4. koht
2016 Rio de Janeiros paarisaerulisel neljapaadil 3. koht 

Tokyo OM-il:

23. juuli kl 5.30 neljapaadi eelsõit - 3. koht
25. juuli kl 4.40 neljapaadi vahesõit - 2. koht
28. juuli kl 4.30 neljapaadi A-finaal - 6. koht

Johann Poolak (varuvõistleja)

Sündinud: 7. juuni 1997
Klubi: Sõudekeskus Kalev
Treener: Veikko Sinisalo 

Tennis

Sini-must-valge Kontaveit Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Anett Kontaveit

Sündinud: 24. detsember 1995

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 5.00 naiste 1. ringi mängud, vs Maria Sakkari (GRE) - 5:7, 2:6

Triatlon

Kaidi Kivioja Autor/allikas: Eesti Triatloni Liit

Kaidi Kivioja

Sündinud: 23. veebruar 1993
Treener: Paulo Sousa

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 44. koht 

Tokyo OM-il:

27. juuli kl 00.30 naiste triatlon - katkestas

Ujumine

Eneli Jefimova Autor/allikas: Eesti Ujumisliit

Eneli Jefimova

Sündinud: 27. detsember 2006
Klubi: Kalevi Ujumiskool
Treener: Henry Hein 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Isiklikud rekordid:

100 m rinnuli 1.06,47
200 m rinnuli 2.26,88 

Tokyo OM-il:

25. juuli kl 13.59 naiste 100 m rinnuli eelujumised
26. juuli kl 4.50 naiste 100 m rinnuli poolfinaalid - 16. koht
28. juuli kl 13.52 naiste 200 m rinnuli eelujumised - 27. koht

Kregor Zirk Autor/allikas: facebook.com/kregorzirk

Kregor Zirk

Sündinud: 3. juuli 1999
Klubi: Energy Standard / Ujumise spordiklubi Eestis
Treener: Tom Rushton 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Isiklikud rekordid:

200 m vabalt 1.46,90
400 m vabalt 3.48,35
100 m liblikat 52,83
200 m liblikat 1.56,63

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 13.48 meeste 400 m vabalt eelujumised - 15. koht
25. juuli kl 13.22 meeste 200 m vabalt eelujumised
26. juuli kl 4.37 meeste 200 m vabalt poolfinaalid - 13. koht
26. juuli kl 13.29 meeste 200 m liblika eelujumised - 25. koht
29. juuli kl 13.50 meeste 100 liblika eelujumised - 41. koht

Martin Allikvee Autor/allikas: ERR

Martin Allikvee

Sündinud: 21. märts 1995
Klubi: Garant
Treener: Dmitri Kapelin 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros 200 m rinnuliujumises 33. koht 

Isiklik rekord:

200 m rinnuli 2.10,63 

Tokyo OM-il:

27. juuli kl 13.50 meeste 200 m rinnuli eelujumised - 25. koht

Vehklemine

Eesti epeenaiskond (vasakult): Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Katrina Lehis. Autor/allikas: Augusto Bizzi/FIE

Erika Kirpu

Sündinud: 22. juuni 1992
Treener: Angelo Mazzoni 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros naiskonnaga 4. ja individuaalselt 12. koht 

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 4.25 naiste epee eelringid, veerandfinaalid - 1/16-finaal vs Kelley Hurley (USA) 14:15
27. juuli kl 4.00 epeenaiskondade kaheksandikfinaal, veerandfinaal, 5.-8., poolfinaalid, 5.-6., 7.-8.
27. juuli kl 12.30 epeenaiskondade pronksi- ja kullamatš - 1. koht

Julia Beljajeva

Sündinud: 21. juuli 1992
Klubi: Tartu Kalev
Treener: Natalja Kotova 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros naiskonnaga 4. ja individuaalselt 29. koht

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 4.25 naiste epee eelringid, veerandfinaalid - 1/4-finaal vs Ana Maria Popescu (ROU) 8:15
27. juuli kl 4.00 epeenaiskondade kaheksandikfinaal, veerandfinaal, 5.-8., poolfinaalid, 5.-6., 7.-8.
27. juuli kl 12.30 epeenaiskondade pronksi- ja kullamatš - 1. koht

Katrina Lehis

Sündinud: 19. detsember 1994
Klubi: Vehklemisklubi Le Garde
Treener: Nikolai Novosjolov 

Varasemad tulemused olümpial:

Teeb debüüdi

Tokyo OM-il:

24. juuli kl 4.55 naiste epee eelringid, veerandfinaalid
24. juuli kl 12.00 naiste epee poolfinaalid, pronksi- ja kullamatš - 3. koht
27. juuli kl 4.00 epeenaiskondade kaheksandikfinaal, veerandfinaal, 5.-8., poolfinaalid, 5.-6., 7.-8.
27. juuli kl 12.30 epeenaiskondade pronksi- ja kullamatš - 1. koht

Irina Embrich (varuvõistleja)

Sündinud: 12. juuli 1980
Klubi: Vehklemisklubi IREM 

Varasemad tulemused olümpial:

2016 Rio de Janeiros naiskonnaga 4. ja individuaalselt 10. koht 

Tokyo OM-il:
27. juuli kl 4.00 epeenaiskondade kaheksandikfinaal, veerandfinaal, 5.-8., poolfinaalid, 5.-6., 7.-8.
27. juuli kl 12.30 epeenaiskondade pronksi- ja kullamatš  - 1. koht

Vibusport

Reena Pärnat Autor/allikas: Erakogu

Reena Pärnat

Sündinud: 1. detsember 1993
Klubi: NS Archery
Treener: Siret Luik 

Varasemad tulemused olümpial:

2012 Londonis 33. koht

Tokyo OM-il:

23. juuli kl 3.00 naiste individuaalvõistluse eelvõistlus - 53. koht
29. juuli kl 3.30 naiste individuaalvõistluse väljalangemisringid - 17. koht

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: