Tokyo olümpia ajakava: eestlased ja parimad palad
Koroonapandeemia tõttu aasta võrra edasi lükatud Tokyo olümpiamängude tuli süüdatakse 23. juulil ja spordipidu kestab Jaapani pealinnas 8. augustini.
Tokyo võõrustas olümpiamänge ka 1964. aastal, üldse on Jaapanis varem peetud kolm olümpiat – 1972. ja 1998. aastal oli seal taliolümpia, vastavalt Sapporos ja Naganos.
Ametlikult endiselt Tokyo 2020 nime kandvate seekordsete olümpiamängude täispika ajakava leiab siit, antud artiklis keskendume eestlastele ja lisaks veel muudele tähtsamatele võistlustele.
Eesti medalilootused:
- Suurim medalipretendent on ilmselt maadleja Epp Mäe. Kahekordne MM-pronks Mäe võitis aprilli lõpus ka Euroopa meistritiitli. Mäe alustab olümpiat 1. augustil. "Kindlasti sellised väiksed tehnilised aspektid, mis teevad maadluse ühtseks ja terviklikus. Mingeid suuri muudatusi selles suhtes ei ole, kõik on seesama töö, mida ma olen enne teinud, aga lihtsalt veel fokusseeritumalt, keskendunumalt, täpsemalt," rääkis Mäe juunikuus.
- Paarisaeruline neljapaat (Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Jüri-Mikk Udam) oli kevadel heas hoos, võites Euroopa meistrivõistlustel pronksi ning triumfeerides Zagrebis peetud MK-etapil, seejärel võideti ka Luzernis toimunud kvalifikatsioonivõistlus ja teeniti olümpiapilet. "Olümpia puhul on tore see, et tegelikult ennustusi teha praktiliselt ei saa," arvas Taimsoo. "Kaardipakk keeratakse peapeale ja need, kes on olnud ees, on mõnikord taga ja kes on taga, on mõnikord ees. Praktiliselt kõigil on suur võimalus tulemusi teha. Kindlasti on seal väga palav, mis lisab omakorda segajaid sinna sisse." Neljapaat tuleb Tokyos veele juba 23. juulil.
- Maicel Uibo võitis 2019. aasta sügisel Doha MM-il kümnevõistluses isikliku rekordi ehk 8604 punktiga hõbemedali. Tänavuse sisehooaja jättis Uibo vigastuse tõttu vahele. Selle aasta esimese kümnevõistluse tegi ta Götzises, kus piirdus 8157 punktiga, aga samas tegi tugeva teise päeva lõpu, parandades odaviskes isiklikku rekordit ja joostes 1500 m hea ajaga. "Loodan, arvan ja tunnen, et päris head ülevaadet see ei anna. Tahaks loota, et järgmisel korral stardis olles on neid punkte rohkem koos," sõnas Uibo pärast Götzise võistlust. Kümnevõistlus on Tokyos kavas 4. ja 5. augustil.
- Epeenaiskond (Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Katrina Lehis, Irina Embrich) kindlustas olümpiakoha märtsi lõpus Kaasani MK-etapil, kus kaotas küll veerandfinaalis, aga pileti tõi neile Hiina võit Prantsusmaa üle. Lisaks Eestile võistlevad olümpial Hiina, Poola, Venemaa, Lõuna-Korea, USA, Itaalia ja Hongkong ning selget soosikut ei ole. "Võrreldes juba viie aasta taguse olümpiaga Rios, siis oli küll niimoodi, et kolm võistkonda olid teistest tiba tugevamad: Hiina, Venemaa ja Rumeenia. Need tookord esimesed kolm kohta võtsidki," rääkis naiskonna juhendaja Kaido Kaaberma. "Aga praegu ma küll ei ütleks. Mingil määral on Hiina ja Venemaa tase allapoole tulnud ja teised – Korea, Itaalia, meie – natuke lähemale tulnud. Nende kuue võistkonna suhtes, isegi seitsme suhtes ei oskaks öelda, kes võiks medalid koju tuua." Epeenaiskonna võistlus peetakse 27. juulil , naiste epee individuaalne võistlus on kavas 24. juulil.
Kuigi olümpia avatakse ametlikult 23. juulist, alustatakse tegelikult võistlustega juba kaks päeva varem. 21. ja 22. juulil mängitakse naiste jalgpalli ja pehmepalli esimesed alagrupimängud. Olümpiaprogrammi avab 21. juulil Austraalia ja Jaapani naiskondade pehmepallimatš.
Reede, 23. juuli
Avatseremoonia algab Eesti aja järgi kell 14, aga juba päeva esimestel tundidel asuvad võistlustulle esimesed eestlased.
Eestlaste võistluse avab vibulaskja Reena Pärnat, kes võistleb olümpiamängudel teist korda, viimati osales 27-aastane Pärnat 2012. aasta Londoni olümpial.
Vibulaskjad alustavad eelvõistlusega, kus kõik 64 osalejat lasevad 72 noolt ja nende tulemuste põhjal pannakse paika duell-laskmiste paarid.
Esimese stardi teeb ka Eesti paarisaeruline neljapaat (Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Jüri-Mikk Udam), kes püüab eelsõidust edasipääsu. Lisaks Eestile võistlevad Tokyos Austraalia, Hiina, Suurbritannia Saksamaa, Itaalia, Holland Norra, Poola ja Venemaa Olümpiakomitee lipu all sõitvad venelased. Neljapaadid lõpetavad sõudmise avapäeva võistlusprogrammi – esimene eelsõit algab Eesti aja järgi kell 5.30.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
2.30 – sõudmine, sh neljapaatide eelsõidud (Eesti paarisaeruline neljapaat)
3.00 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse eelvõistlus (Pärnat)
14.00 – avatseremoonia
Laupäev, 24. juuli
Selguvad Tokyo esimesed medalivõitjad, ühtekokku jagatakse välja 11 medalikomplekti – vibulaskmise segatiimide võistluses, maanteeratta meeste grupisõidus, vehklemises naiste epee individuaalvõistlusel ja meeste espadroni individuaalvõistlusel, judos kuni 48-kiloste naiste ja kuni 60-kiloste meeste seas, laskmises naiste 10 m õhupüssi ja meeste 10 m õhupüstoli harjutuses, taekwondos naiste kaalukategoorias -49 kg ja meeste kehakaalus -58 kg ning tõstmises kuni 49-kiloste naiste seas.
Olümpiadebüüdi teeb 3x3 korvpall, kui alustatakse nii naiste kui meeste alagrupimängudega.
Eestlaste lootused on eelkõige seotud naiste epeevehklemisega, kus asuvad võistlustulle Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Katrina Lehis. Võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 3 öösel, otsustavad matšid algavad kell 12.
Kell 5 hommikul antakse start meeste maanteesõidu grupisõidule, kus eestlastest teevad kaasa Tanel Kangert ja Peeter Pruus. Start antakse Musashinonomori pargis ning 234 km pikkune sõit lõpeb Fuji Speedway ringrajal. Meeste võistlustrass viib ka Jaapani kõrgeimale mäel ehk Fuji mäele, ühtekokku on tõusu 14,3 km. Eelmisel olümpial ehk viis aastat tagasi Rio de Janeiros lõpetas Kangert grupisõidu üheksanda kohaga.
Enda esimese stardi Tokyos teeb laskur Peeter Olesk, kes võistleb meeste 10 m õhupüstoli harjutuses. Alustatakse ka olümpia tenniseturniiriga, kus eestlastest teeb kaasa meie esireket Anett Kontaveit, samuti peetakse esimesed mängud sulgpallis, kus Eesti sportlastest on võistlemas Raul Must ja Kristin Kuuba.
24. juulil tehakse ka Eesti spordiajalugu, kui esimese eestlasest ratsutajana alustab võistlust Dina Ellermann, kes koos Donna Annaga võistleb koolisõidus.
Enda esimese stardi olümpial teeb ka Kregor Zirk, kes ujub 400 m vabaujumise eelujumises.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – naiste epee individuaalvõistlus (Beljajeva, Kirpu, Lehis)
3.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
5.00 – meeste maanteesõidu grupisõit (Kangert, Pruus)
5.00 – tennise naiste 1. ringi mängud (Kontaveit kolmanda väljaku teine kohtumine)
7.00 – laskmine, meeste 10 m õhupüstoli kvalifikatsioon (Olesk)
9.30 – laskmine, meeste 10 m õhupüstoli finaal (Olesk)
11.00 – koolisõidu võistkondlik ja individuaalne GP, kvalifikatsiooni 1. päev (Ellermann)
12.00 – naiste epee individuaalvõistluse poolfinaalid, pronksi- ja kullamatš
12.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud
13.00 – ujumise eelujumised (Zirk)
Pühapäev, 25. juuli
Nüüd teeb enda olümpiadebüüdi rulasõit, kus selgitatakse meeste tänavasõidu parimad. Ühtekokku selguvad medalivõitjad kümnel spordialal, esimesed medalikomplektid jagatakse ka ujumises.
Alustatakse meeste korvpalliturniiriga, suursoosik USA läheb vastamisi Prantsusmaaga.
Eesti paarisaeruline neljapaat püüab vahesõidust finaalikohta. Dina Ellermann ja Donna Anna jätkavad võistlust koolisõidus.
Ujumises tulevad basseini Kregor Zirk 200 m vabaujumise eelujumises ning Eneli Jefimova 100 m rinnuliujumise eelujumises. Jätkuvad sulgpalli alagrupimängud ning tennise avaringimängud.
Olümpiaregatti alustavad ka purjetajad, eestlastest on RS:X klassis võistlemas Ingrid Puusta ja Laser-klassis Karl-Martin Rammo.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – sõudmine, sh neljapaatide vahesõidud (Eesti paarisaeruline neljapaat)
4.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
4.30 – ujumise poolfinaalid ja finaalid (Zirk)
5.00 – tennise naiste 1. ringi mängud
6.00 – purjetamise naiste RS:X ja meeste Laser (Puusta, Rammo)
11.00 – koolisõidu võistkondlik ja individuaalne GP, kvalifikatsiooni 2. päev (Ellermann)
12.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
13.00 – ujumise eelujumised (Zirk, Jefimova)
15.00 – korvpalli alagrupiturniir: Prantsusmaa – USA
Esmaspäev, 26. juuli
Ragbis alustatakse alagrupimängudega ning maastikuratturid jagavad esimesed medalid meeste olümpiakrossis, samamoodi selgitatakse ka triatlonis esmalt parimad meeste seas. Ühtekokku selguvad medalivõitjad 14 spordialal.
Eestlastest jätkavad võistlemist purjetajad Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo ning sulgpallurid Raul Must ja Kristin Kuuba. Tennises on kavas teise ringi matšid.
Kregor Zirk ujub kindlasti 200 m liblika eelujumises, aga ehk ka 200 m vabaujumise poolfinaalis ja kes teab, äkki jõuab 100 m rinnuliujumises poolfinaali ka 14-aastane Eneli Jefimova.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
4.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
4.30 – ujumise poolfinaalid ja finaalid (Zirk, Jefimova)
5.00 – tennise naiste 2. ringi mängud
6.00 – purjetamise naiste RS:X ja meeste Laser (Puusta, Rammo)
12.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
13.00 – ujumise eelujumised (Zirk)
Teisipäev, 27. juuli
27. juuliks on olümpiamängud juba täies hoos ja eestlaste jaoks kätte jõudnud oodatud päev, sest loodetavasti hakkab medalite nimel heitlema epeenaiskond.
Lisaks neile on Eesti sportlastest võistlustules triatleet Kaidi Kivioja ja 200 meetri rinnulidistantsil alustav ujuja Martin Allikvee; oma olümpiateekonda jätkavad sulgpallurid Raul Must ja Kristin Kuuba, vibulaskja Reena Pärnat ning Laser-klassis võistlev purjetaja Karl-Martin Rammo. Loodetavasti on kolmandasse ringi jõudnud ka tennisist Anett Kontaveit.
Maastikurattakrossis stardib Janika Lõiv.
Medalid jagatakse välja võimlemise naiste võistkondlikus mitmevõistluses, samuti toimub esimene pehmepalli olümpiafinaal pärast aastat 2008.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
0.30 – naiste triatlon (Kivioja)
3.30 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
4.00 – epeenaiskondade kaheksandikfinaal, veerandfinaal, poolfinaalid
4.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
5.00 – tennise naiste 3. ringi mängud
6.00 – purjetamise meeste Laser (Rammo)
9.00 – maastikurattakross (Lõiv)
10.00 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
12.00 – sulgpalli meeste ja naiste alagrupimängud (Must, Kuuba)
13.00 – ujumise eelujumised (Allikvee)
Kolmapäev, 28. juuli
Olümpiamängude viiendal päeval jagatakse Tokyo südamest ligi 70 km idas asuvas Shidashita rannas välja ajaloo esimesed surfi OM-medalid. Võõrustaja Jaapan peab esimese mängu pesapalliturniiril, meeste jalgpalliturniiril kohtuvad näiteks Hispaania ja Argentina ning käsipalliturniiril Prantsusmaa - Saksamaa.
Tegemist on esimese nädala kõige medalirohkema päevaga, kui välja jagatakse 23 medalikomplekti. Olümpiavõitjad selguvad näiteks 3x3 korvpallis, meeste ragbis ja maanteeratturite eraldistardist sõidus, kus teeb kaasa ka Tanel Kangert.
Eesti paarisaeruline neljapaat osaleb A-finaalis.
Eesti sportlastest jätkavad kolmapäeval olümpiat veel sulgpallurid Kristin Kuuba ja Raul Must, vibulaskja Reena Pärnat, purjetaja Ingrid Puusta ning 200 m rinnuliujumise eelujumises Eneli Jefimova. Loodetavasti näeme Dina Ellermanni koolisõidu GP vabakavas ning Anett Kontaveiti tenniseturniiri veerandfinaalis.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – sulgpalli naiste alagrupimängud (Kuuba)
3.30 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
4.40 - sõudmise paarisaerulise neljapaadi A-finaal (Eesti)
5.00 – tennise naiste veerandfinaalid
5.30 – maanteerattasõidu meeste eraldistart (Kangert)
6.00 – purjetamise naiste RS:X (Puusta)
10.00 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
11.30 – koolisõidu GP vabakava
12.00 – sulgpalli meeste alagrupimängud (Must)
13.00 – ujumise eelujumised (Jefimova)
14.00 – meeste jalgpalli alagrupiturniir: Hispaania – Argentina
Neljapäev, 29. juuli
Võimlemise superstaaril Simone Bilesil on võimalik saada esimeseks mitmevõistluse olümpiakulda kaitsnud naiseks pärast Vera Caslavskat 1968. aastal. Tunamullusel MM-il kuus kuldmedalit võitnud ujuja Caeleb Dressel sihib 100 meetri vabaujumise maailmarekordit ja naiste tenniseturniir on jõudnud poolfinaalideni. Olümpiat alustavad golfarid.
Kuni 100 kilo kaaluvate meeste seas tuleb neljapäeval matile judoka Grigori Minaškin, olümpia jätkub purjetajate Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta jaoks ning Kregor Zirk hüppab basseini 100 m liblika eelujumiseks.
Eesti spordisõber hoiab pöialt, et Kristin Kuuba ja Raul Must mängiks sulgpalliturniiril kaheksandikfinaalides, et Reena Pärnat saaks jätkata vibulaskmist ning Anett Kontaveit hakkaks tenniseturniiril mõtlema medalimängudest.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – sulgpalli naiste kaheksandikfinaalid (Kuuba)
3.30 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
5.00 – judo -100 kg esimesed ringid ja veerandfinaalid (Minaškin)
5.00 – tennise naiste poolfinaalid
6.00 – naiste RS:X ja meeste Laser (Puusta ja Rammo)
10.00 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse 1/32- ja 1/16-finaal (Pärnat)
11.00 – judo -100 kg lohutusringid, poolfinaalid, pronksimatšid, finaal
11.00 – sulgpalli meeste kaheksandikfinaalid
13.00 – ujumise eelujumised (Zirk)
15.00 – meeste korvpalliturniir: Hispaania – Argentina
Reede, 30. juuli
30. juulil jagatakse Tokyos välja esimene kergejõustiku medalikomplekt, kui selgub olümpiavõitja meeste 10 000 meetri jooksus. Kergejõustikuprogramm pakub sel päeval eriliselt huvi ka eestlastele, sest 400 meetri tõkkejooksu eeljooksus tuleb staadionile Rio OM-i kuues mees Rasmus Mägi.
Meeste Laser-klassis lõppeb põhivõistlus Karl-Martin Rammo jaoks. Naistennisistid 30. juulil väljakule ei tule, küll mängitakse meeste turniiril poolfinaale.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – sulgpalli naiste veerandfinaalid
4.55 – meeste 400 m tõkkejooksu eeljooks (Mägi)
6.00 – purjetamise meeste Laser (Rammo)
8.45 – vibulaskmise naiste individuaalvõistluse veerandfinaalid, poolfinaalid, pronksimatš, kullamatš
9.30 – sulgpalli naiste veerandfinaalid
Laupäev, 31. juuli
Medalivõitjad selguvad näiteks naiste tenniseturniiril ja 100 meetri jooksus, aga ka meie pikaaegsel paraadalal, meeste kettaheites. Meeste jalgpalliturniiril peetakse laupäeval kõik neli veerandfinaali.
Esmakordselt ajaloos riputatakse kuldmedal kaela teatetriatloni võitjatele, kus kahest mehest ja kahest naisest koosnevates võistkondades läbib iga sportlane 300 meetrit ujudes, 8 kilomeetrit jalgrattal ja 2 kilomeetrit joostes.
Kui kõik on läinud hiilgavalt, saavad eestlased kaasa elada purjetamise RS:X-klassis medalisõitu pääsenud Ingrid Puustale, sulgpalliturniiril veerandfinaali jõudnud Raul Mustale, poolfinaalis mängivale Kristin Kuubale ja medalite peale heitlevale Anett Kontaveidile. Unistamine ei riku ju tervist!
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – sulgpalli meeste veerandfinaalid
5.00 – tennise naiste pronksimatš ja kullamatš
6.00 – purjetamise naiste RS:X medalisõit (Puusta)
12.00 – sulgpalli naiste poolfinaalid
14.15 – meeste kettaheite finaal
15.00 – meeste korvpalli alagrupiturniir: USA- Tšehhi
15.50 – naiste 100 m jooksu finaal
Pühapäev, 1. august
Augusti esimest võistluspäeva kroonib kahtlemata meeste 100 meetri jooksu finaal, aga eestlastel on kergejõustikustaadionile põhjust pilku heita juba varemgi, sest Ksenija Balta võistleb kaugushüppe kvalifikatsioonis ning Rasmus Mägi loodetavasti 400 meetri tõkkejooksu poolfinaalis.
Eesti üks tugevamaid medalilootusi Epp Mäe alustab 1. augustil naistemaadluse -76 kg kaalukategooria turniiri ja võib hea vormi korral samal päeval võistelda poolfinaalis. Samuti teeb oma olümpiadebüüdi maadleja Artur Vititin, Peeter Olesk alustab kiirlaskmise kvalifikatsiooni ning loodetavasti näeb purjetajat Karl-Martin Rammot Laser-klassi medalisõidus.
Meeste korvpalliturniiri alagrupifaasi viimases kohtumises lähevad hilisemat medaliheitlust silmas pidades tähtsas kohtumises vastamisi Sloveenia ja Hispaania. Pühapäeval jagatakse medaleid lausa 25 alal, viis komplekti on laual ujumises ning neli kergejõustikus ja võimlemises. Samuti selgub olümpiavõitja meeste tenniseturniiril, meeste sulgpalliturniir on jõudnud poolfinaalideni ja naiste oma pronksi- ja kullamatšini.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
2.30 – meeste 25 m kiirlaskmise kvalifikatsiooni 1. osa (Olesk)
3.10 – naiste kaugushüppe kvalifikatsioon (Balta)
5.00 – naistemaadluse -76 kg 1/8-finaalid ja veerandfinaalid, meeste -130 kg 1/8-finaalid ja veerandfinaalid (Mäe ja Vititin)
6.00 – purjetamise meeste Laseri medalisõit (Rammo)
7.00 – sulgpalli meeste poolfinaalid (Must)
11.20 – meeste korvpalli alagrupiturniir: Hispaania – Sloveenia
12.15 – naistemaadluse -76 kg ja meeste -130 kg poolfinaalid (Mäe ja Vititin)
13.00 – meeste 400 m tõkkejooksu poolfinaalid (Mägi)
13.10 – meeste kõrgushüppe finaal
14.30 – sulgpalli naiste pronksi- ja kullamatš
15.50 – meeste 100 m jooksu finaal
Esmaspäev, 2. august
Olümpiamängude viimase nädala esimesel päeval alustatakse võistlustega jalgratta trekisõidus, rajaaerutamises ja sünkroonujumises.
Eestlasi huvitab ehk eelkõige Epp Mäe edenemine naistemaadluse -76 kg kaalukategooria turniiril. Kui eelringid, veerand- ja poolfinaalid peetakse päev varem, siis loodetavasti on esmaspäeval võimalik Mäele kaasa elada ka medalimatšides.
Samuti saab esmaspäeval lõpplahenduse meeste 25 m kiirlaskmine, kus ootame täpset silma ja head kätt Peeter Oleskilt.
Kergejõustikus selgub viis olümpiavõitjat: meeste 3000 m takistusjooksus ja kaugushüppes ning naiste 5000 meetri jooksus, 100 meetri tõkkejooksus ja kettaheites.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
2.30 – meeste 25 m kiirlaskmise kvalifikatsiooni 2. osa ja finaal (Olesk)
5.00 – naistemaadluse -76 kg lohutusringid (Mäe)
12.15 – naistemaadluse - 76 kg pronksimatš ja finaal (Mäe)
14.00 – sulgpalli meesüksikmängu pronksi- ja kullamatš
Teisipäev, 3. august
Teisipäeval alustavad võistlemist sportronijad ja viimane võistluspäev on sportvõimlejatel. Poksijad asuvad selgitama medaliste ja korvpallis peetakse neli veerandfinaali.
Kergejõustikus selgub kuus olümpiavõitjat: meeste 400 meetri tõkkejooksus ja teivashüppes ning naiste 200 ja 800 meetri jooksus, kaugushüppes ja vasaraheites.
Kahe distsipliini medaliselgitamise juures loodame näha ka Eesti sportlast: naiste kaugushüppe lõppvõistlusel Ksenija Baltat ja meeste 400 meetri tõkkejooksus Rasmus Mägit.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
4.00 – meeste korvpalli veerandfinaal
4.50 – naiste kaugushüppe lõppvõistlus (Balta)
6.20 – meeste 400 m tj finaal (Mägi)
7.40 – meeste korvpalli veerandfinaal
11.20 – meeste korvpalli veerandfinaal
15.00 – meeste korvpalli veerandfinaal
15.50 – naiste 200 m finaal
Kolmapäev, 4. august
Kolmapäeval tõmmatakse joon alla purjetamisele ja tõstmisele, kuid alustatakse avaveeujumise võistlustega. Kergejõustikus selgub viis olümpiavõitjat: meeste 200 ja 800 meetri jooksus ning vasaraheites, samuti naiste 400 meetri tõkkejooksus ja 3000 meetri takistusjooksus.
Eestlaste tähelepanu koondub sel päeval ennekõike kümnevõistlejatele, keda on stardis kolm: Maicel Uibo, Karel Tilga ja Johannes Erm. Tegemist on ka Eesti ühe suurema medalilootust tulvil alaga Tokyo olümpiamängudel.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – kümnevõistluse 100 m jooks (Uibo, Tilga, Erm)
3.55 – kümnevõistluse kaugushüpe (Uibo, Tilga, Erm)
5.40 – kümnevõistluse kuulitõuge (Uibo, Tilga, Erm)
12.30 – kümnevõistluse kõrgushüpe (Uibo, Tilga, Erm)
15.30 – kümnevõistluse 400 m jooks (Uibo, Tilga, Erm)
15.55 – meeste 200 m jooksu finaal
Neljapäev, 5. august
Neljapäeval lõppevad rulasõidu ja avaveeujumise võistlused, kuid alustavad karatekad ja moodsad viievõistlejad. Selguvad ajaloo esimesed sportronimise medalivõitjad ja peetakse ka meeste maahokiturniiri finaal. Meeste korvpalliturniiril selgitatakse finalistid.
Kergejõustikus selgitatakse kaheksa olümpiavõitjat: meeste 400 meetri jooksus, 110 meetri tõkkejooksus 20 km käimises, kolmikhüppes, kuulitõukes ja kümnevõistluses, samuti naiste teivashüppes ja seitsmevõistluses.
Eestlaste tähelepanu koondub teist päeva järjest kümnevõistlusele, sest loodetavasti on ka neljapäeval konkurentsis Maicel Uibo, Karel Tilga ja Johannes Erm.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
3.00 – kümnevõistluse 110 m tj (Uibo, Tilga, Erm)
3.50 – kümnevõistluse kettaheide (Uibo, Tilga, Erm)
6.45 – kümnevõistluse teivashüpe (Uibo, Tilga, Erm)
7.15 – meeste korvpalli poolfinaal
13.15 – kümnevõistluse odavise (Uibo, Tilga, Erm)
14.00 – meeste korvpalli poolfinaal
15.40 – kümnevõistluse 1500 m jooks (Uibo, Tilga, Erm)
Reede, 6. august
Reedel alustavad olümpiamänge iluvõimlejad - tegemist on viimase alaga, kelle esindajad stardipaugu saavad. Samal päeval tõmmatakse joon alla sportronimisele ja lauatennisele, selguvad ka olümpiavõitjad naiste jalgpallis, rannavõrkpallis ja maahokis.
Kergejõustikus selgitatakse kaheksa olümpiavõitjat: meeste 5000 meetri jooksus, 4 x 100 meetri teatejooksus, 50 km käimises, naiste 400 ja 1500 meetri jooksus, 4 x 100 meetri teatejooksus, 20 km käimises ja odaviskes.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
5.00 – naiste jalgpalli finaal
15.35 – naiste 400 m jooks
16.30 – naiste 4 x 100 m teatejooks
16.50 – meeste 4 x 100 m teatejooks
Laupäev, 7. august
Olümpiamängude viimasel täispikal võistluspäeval lõppevad sünkroonujumine, rajaaerutamine, vettehüpped, ratsutamine, golf, karate, moodne viievõistlus ja maadlus.
Finaalid mängitakse meeste korvpalli- ja jalgpalliturniiril, võrkpallis, käsipallis, pesapallis, rannavõrkpallis ja naiste veepallis.
Kergejõustikus selgitatakse seitse olümpiavõitjat: meeste 1500 meetri jooksus, 4 x 400 meetri teatejooksus, odaviskes, naiste 10 000 meetri jooksus, 4 x 400 meetri teatejooksus, maratonis ja kõrgushüppes.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
5.30 – meeste korvpalli finaal
14.00 – meeste odaviske finaal
14.30 – meeste jalgpalli finaal
15.00 – meeste käsipalli finaal
15.15 – meeste võrkpalli finaal
Pühapäev, 8. august
Olümpiamängude viimasel päeval tõmmatakse joon alla kergejõustikule, poksile, jalgratta trekisõidule, iluvõimlemisele ning peetakse finaalid naiste korvpallis, käsipallis, võrkpallis ja meeste veepallis. Samuti toimub lõputseremoonia.
Viimaste Eesti sportlastena osalevad meeste maratonis Roman Fosti ja Tiidrek Nurme.
Kellaajad (Eesti aja järgi):
1.00 – meeste maraton (Fosti, Nurme)
5.30 – naiste korvpalli finaal
7.30 – naiste võrkpalli finaal
9.00 – naiste käsipalli finaal
14.00 – lõputseremoonia
Toimetaja: Maarja Värv, Anders Nõmm, Siim Boikov