Eesti Paralümpiakomitee esitles Tokyo paraolümpiakoondist

Eesti koondis Tokyo paraolümpiamängudel koos Jaapani suursaadiku Hajime Kitaokaga
Eesti koondis Tokyo paraolümpiamängudel koos Jaapani suursaadiku Hajime Kitaokaga Autor/allikas: Brit Maria Tael

Esitlusel osalesid Tokyo 2020 paraolümpiamängude Eesti koondise liikmed Susannah Kaul, Matz Topkin, Robin Liksor, Kardo Ploomipuu, Egert Jõesaar. Lisaks sportlastele sõidab Tokyosse seitsmeliikmeline tugipersonal.

Eesti paraolümpiakoondise esitlusest võttis osa Jaapani suursaadik T.E hr Hajime Kitaoka, kes soovis sportlastele edukat võistlust: "Nüüd on teie aeg, parasportlased, nüüd on aeg paraolümpiamängudeks, mis on sama olulised kui olümpiamängud." Jaapani suursaadik hr Hajime Kitaoka lisas: "Olümpia- ja paraolümpiamängude võõrustajamaa esindajana Eestis on mul äärmiselt hea meel kohtuda kõigi Eesti parasportlastega, kes on valmis minema Jaapanisse. Seda just nüüd kui Eesti ja Jaapan tähistavad 100 aastat sõprust."

Susannah Kaul võitis tänavusel hooajal Euroopa meistrivõistlustel 50 m vabaltujumises hõbemedali, lisaks uuendas ta sel hooajal nii oma 50 m kui ka 100 m vabaltujumise isiklikke rekordeid. "See hooaeg on olnud minu jaoks vägagi edukas ning olen kõikidel kevadel toimunud võistlustel täitnud eesmärgid, mille olin eelnevalt seadnud," sõnas Kaul. 

Viiendat korda paraolümpiamängudele sõitev Kardo Ploomipuu sõnas: "Tokyo 2020 paraolümpiamängudel on minu jaoks eriline tähendus. Vähesed saavad 20 aastat oma ala nautida ja kõrgel tasemel võistelda." Ploomipuu on oma pika sportlaskarjääri jooksul võitnud mitmeid medaleid, tähtsaim neist 2008. aasta Pekingi paraolümpiamängude pronksmedal 100 m seliliujumises S10 klassis. Lisaks on ta tulnud 2009., 2011. ja 2016. aastatel 100 m seliliujumises S10 klassis Euroopa meistriks ning ujunud aastatel 2006–2013 seitse Euroopa rekordit (viis 50 m ja kaks 100 m seliliujumises).

Tokyo olümpiamängudel osalenud sõudmise neljapaadi liige Kaspar Taimsoo andis teatepulga olümpiasportlastelt paraolümpiasportlastele: "Jaapanis ootab teid suurepärane kogemus, sealsed inimesed on väga lahked ja abivalmid ning nad ootavad põnevusega paraolümpiamänge. Minu poolt teile palju edu ja näidake, mis kõik võimalik on."

Eesti parasportlaste ajakava Tokyo 2020 paraolümpiamängudel:

Ujumine

25.08 Susannah Kaul 50 m vabaltujumine
26.08 Robin Liksor 100 m rinnuliujumine
28.08 Susannah Kaul 100 m vabaltujumine
02.09 Kardo Ploomipuu 100 m seliliujumine
02.09 Matz Topkin 50 m vabaltujumine
03.09 Matz Topkin 50 m seliliujumine

Kergejõustik

02.09 Egert Jõesaar kettaheide

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: