Ratsutamine võidakse eemaldada moodsa viievõistluse kavast

Annika Schleu Tokyo olümpiamängudel
Annika Schleu Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Sven Simon

Moodsa viievõistluse föderatsiooni (UIPM) juhtkond on salaja hääletanud ratsutamise eemaldamise ja rattasõiduga asendamise poolt.

Otsust, mille UIPM-i juhatus viimastel päevadel vastu võttis, kiirendasid stseenid Tokyo olümpialt, kui sakslasest treener Kim Raisner oma sportlase hobust rusikaga lõi.

Need pildid jõudsid ülemaailmsetesse uudistesse ning UIPM tegutses selle nimel, et säilitada oma staatus olümpiaalana enne 2024. aasta Pariisi olümpiat.

UIPM keeldus kommentaaridest, kuid avalduses öeldi, et UIPM pühendub sellele, et säilitada moodsa viievõistluse tugev suund. Nende juhatus peab sel nädalal mitu kohtumist ning tulemused avaldatakse 4. novembril ilmuvas pressiteates.

Endine Briti moodsa viievõistluse sportlane Kate Allenby, kes võitis Sydney olümpiamängudelt Suurbritannia koondisega pronksmedali, ütles, et iga samm ratsutamise asendamisel oleks katastroof. "See ei ole moodne viievõistlus, kui sealt puudub ratsutamine," lisas ta.

Arvatakse, et UIPM tegutses pärast seda, kui spordiala Tokyos tugevalt kritiseeriti.

Enne takistussõitu kuldmedali positsioonil olnud sakslanna Annika Schleud nähti pisarates pärast seda, kui hobune Saint Boy keeldus takistustest üle hüppamast.

Sakslanna treener Kim Rasiner saadeti pärast hobuse löömist Tokyost koju ning UIPM lubas läbi viia täieliku uurimise.

UIPM ütles augustis tehtud avalduses: "Selle protsessi keskmes on hobuste heaolu ja sportlaste ohutus ning novembris toimuv UIPM kongress annab UIPM-i liikmesföderatsioonidele võimaluse osaleda ühises jõupingutuses, et kindlustada ratsutamise tulevik moodsas viievõistluses."

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: