Kohus lükkas Heiki Nabi hagiavalduse esialgu tagasi

Heiki Nabi
Heiki Nabi Autor/allikas: ERR

Kohus otsustas jätta Heiki Nabi hagiavalduse Eesti Antidopingu tegevuse suhtes käiguta.

Kohtust teatati, et Heiki Nabi hagiavaldus ja hagi tagamise avaldus jäeti käiguta ning talle anti nädala lõpuni aega puuduste kõrvaldamiseks. Milles hagiavalduse puudused seisnesid, ei avaldatud, vahendab Delfi.

Eelmise nädala lõpus sai avalikuks, et maadluse olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Nabi, esitas Harju Maakohtule hagi Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse tegevuse suhtes, milles taotles talle määratud esialgse võistluskeelu tühistamist.

6. jaanuaril võeti Nabilt võistlusväline dopinguproov, mis sisaldas keelatud ainet letrosooli. Eesti Antidoping määras talle seepeale esialgse võistluskeelu.

Nabi palus kohtul esialgne võistluskeeld tühistada, kuna talle pole antud võimalust seletuste andmiseks enne ega pärast võistluskeelu kehtestamist. Samuti varjatavat tema eest esialgse võistluskeelu määramise materjale.

Nabi on teatanud ka soovist avada B-proov, kuid siiani pole ta koroonaviirusest tingitud reisipiirangutele ja enda haigestumisele viidates otsustanud, millal seda teha.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: