Selgusid kergejõustikuhooaja esimesed Eesti meistrid, medalid pälvisid ka Mägi ja Balta

Keerulistes ilmaoludes selgusid Pärnus kergejõustikuhooaja esimesed Eesti meistrid. Teatejooksudes jagati välja 40 medalikomplekti ning stardis olid paljud meie tipptegijad, teiste seas ka Rasmus Mägi ja Ksenija Balta.

Kodusest kaardiväest teenis esimesena Pärnus Eesti meistrikulla Rasmus Mägi, kes tegi laupäeval ühtasi ka oma suvehooaja avastardi. Mägi oli 4 x 400 meetri teatejooksus Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi võistkonna võidukaks ankrumeheks.

"Pigem nautisin seda tänast ilma isegi. Ega sellistes ekstreemsetes oludes tihti võistelda ei saa. See on selline omamoodi väljakutse ja annab kindlasti mingigi kogemuse," rääkis Mägi intervjuus ERR-ile.

Keerulistes oluded pööraseid aegu Pärnus ei joostud, pigem käis võitlus medalitele. Mägi nentis, et spetsiaaset ettevalmistust ta võistluseks ei teinud.

"Juuni alguses eemaldati mul mandlid, et selline väike periood, kus ei ole saanud harjutada on ikkagi vahel olnud ja nüüd viimased kuu aega on juba päris kenasti sujunud," jätkas Mägi, kes sai klubi ankrumehena pronksi veel 4 x 100 meetri teatejooksus, kus kulla võttis 42,28 sekundiga Tallinna Kalevi tiim.

Augustis üksikalade Eesti meistrivõistlustel ja sellel järgneval Balti matšil Mägi oma põhialal ei stardi vaid keskndub siledale 400 meetrile. "Mulle hetkel pakub võib-olla rohkem pinget natukene testida oma võimeid 400 meetri jooksus ja teha seda sedasi, et mitu jooksu järjest," lisas Mägi.

Naiste 4 x 100 meetri teatejooksus, kus Marit Kutman tõi 47,87 sekundiga võidult finišisse Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubile, tõstis Ksenija Balta viimase vahetusega pronksile Tallinna Kalevi naiskonna. See oli ka Balta esimeseks võistluseks sel suvel.

"See avastart on tehtud ja enesetunne on hea. Eks need ebastandartsed olud iseenesest ei hirmuta, sest neid on sportlaskarjääri jooksul ka mitmeid, mitmeid kordi olnud ja see asi ei heiduta absoluutselt," rääkis Balta. "Jooksuga oli täitsa okei, et ei saa nuriseda. See, mida treener tahtis, seda ka tegin. Kui algselt arvasime, et siin ei tule üldse midagi, siis praegu sai hea stardi teha. Mulle tiimi võistlused alati meeldivad. Olen väga rahul, et oli võimalik võistlustunnet saada."

Kas Baltat võib stardis näha Eesti meistrivõistlustel ka kaugushüppes? "Trennis ikkagi läheme vaikselt ja vaatame, et kuidas see protsess edeneb. Kõik selgub protsessi käigus. Ma tahaks väga hüpata Eesti meistrivõistlustel, aga kindlasti ma tahaks ka joosta, kuid veel on aega ja vaatame, et kuidas treeningud lähevad," rääkis Balta. "Kui mul on energiat ja tervis lubab, siis ma võistlen. Hüppamist tuleb rohkem kaalutleda, sest see nõuab minult kõvasti rohkem energiat. Kuna meil on üldse olnud märtsist alates ebastandartsed olud, siis tuleb võtta ka ebastandartseid otsuseid."

Kaur Kivistik tõi 4 x 1500 meetri teatejooksus Tartu Kalevile Eesti meistrikulla, edestas oma head rivaali, Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubi ankrumeest Tiidrek Nurmet.

"Ütleme kontrollitud kindla peale jooks, et Tiidrek lähemale ei tuleks ega peaks lõpuks siin võitlema hakkama," rääkis Kivistik.

Seejärel sai Kivistik hõbeda veel väike-rootsi teatejooksus, kus läbis üllatusena viimases vahetuses 400 meetrit ning lõpuspurdiga lõi teda Karel-Sander Kljuzin Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.

"Ma pidin ise ees tegema tööd päris pikalt," nentis Kivistik. "Eks järgmine kord paremini."

Kokku jagati teatejooksude Eesti meistrivõistlustel täna välja 40 medalikomplekti.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: