Hooaja esimestel startidel võidutsenud Kivistik: see annab head energiat!

Kaur Kivistik tõi 4 x 1500 meetri teatejooksus Tartu Kalevile Eesti meistrikulla, edestas oma head rivaali, Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubi ankrumeest Tiidrek Nurmet

"Eks siin need ilmastikuolud on päris karmid. Seal tagasirgel oli ikka korralik tuul ja üksi pidi kogu aeg tööd tegema. Eks see selline kontrollitud jooks oli. Kuna mul oli 400 ka veel päeva lõpus, siis ma ei andnud kindlasti kõike välja 1500-s," rääkis Kivistik intervjuus ERR-ile. "Ütleme kontrollitud kindla peale jooks, et Tiidrek lähemale ei tuleks ega peaks lõpuks siin võitlema hakkama."

Oma suvehooaja avastardi tegi Kaur Kivistik 8. juulil Rakveres, kui võitis 1500 meetri jooksu 3.56,42-ga ja tundis suurt rõõmu heas konkurentsis toimunud jooksust, kus Tiidrek Nurme oli neljas (3.58,61).

"See Rakvere jooks oli selles mõttes magusam üritus, et siin on võistlustest väga pikk paus olnud ja väga paljudele sportlastele oli see esimene jooks," jätkas Kivistik. "Nimekirja järgi, kui võtta viimase kolme aasta tulemused ette, siis praktiliselt kõik mehed olid kohal, kes üldse staadionil võistlevad ja trenni teevad. Üle pika aja oli kodusel võistlusel suurem ärevus sees. See oli põnev ja mul on hea meel, et ma suutsin selle esimese võistluse võita. See andis head energiat edaspidiseks. Nüüd sellel kahel kuul, kuhu on võistlused kitsalt ära mahutatud, üritan võtta nii palju võistluseid kui on ja Eestis igal jooksuvõistlusel kohal olla."

Lisaks 4 x 1500 meetri teatejooksu kullale viis Kaur Kivistik koju hõbeda väike-rootsi teatejooksus (100+200+300+400 m), kus oli üllatusena Tartu Kalevi ankrumeheks, kes läbis viimases vahetuses 400 meetrit ning pidi lõpus tunnistama Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubi ankrumehe Karel-Sander Kljuzini paremust.

"Eks see 400 ongi nii, et vahepeal on vaja sellist kiirust ka arendad. Treeningul üksi pingutades sellist kiirust kätte ei saa. Võistlussituatsioonis on see täitsa mõnus. Praegu mängis see natuke rolli, et pidin ise ees pikalt tööd tegema ja napsati see tiitel eest ära, aga eks järgmine kord saab paremini teha," lisas Kivistik.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: