Õiglane kolib USA-sse: Kyprianou on sümpaatne ja väga tark treener

{{1593067080000 | amCalendar}}
Foto: Kuvatõmmis

Kümnevõistleja Janek Õiglane siirdub treenima Ameerika Ühendriikidesse, kus teda hakkab Georgias juhendama Petros Kyprianou.

Üheks peamiseks põhjuseks, miks Õiglane ookeani taha kolib, on treeningpartnerite puudus. "Esimene laager oli detsembris Lõuna-Aafrikas ja treeningpartnerite mõttes ei olnud mul seal kaaslast," rääkis Õiglane intervjuus ERR-ile.

"Olid Laura Ikauniece ja Ksenija Balta, aga nad ei ole ikkagi minu ala tegijad. Pärast seda laagrit tundsin, et mingeid alasid tehes ei suuda endast maksimumi anda, kui mul ei ole kellegagi koos pingutada. Esimene mõte oligi, et kuidas siit edasi lähen, kui mul on nii raske juba üksi trenni teha. Ma olen üksinda küll varem teinud, aga mida aastad edasi, seda rohkem on mul tuge vaja, et mul oleks keegi kõrval, kes mind utsitab ja uuele sportlikule tasandile viib. Jaanuar-veebruar hakkas see mõte peas tugevamalt peas ringi käima," selgitas Õiglane otsuse tagamaid.

Georgia ülikooli mitmevõistluse treeneri Petros Kyprianou hoolealusteks on praegu ka Johannes Erm ja Karel Tilga, varem on ta juhendanud Maicel Uibot ning Karl Robert Salurit. Õiglasel oli võimalus liituda ka maailmameistri Niklas Kauli treeninggrupiga, kuid ta otsustas soojema kliima ja tuttavate nägude kasuks.

"Mul on aastate jooksul tekkinud nii palju vigastusi, ma arvan, et see Eesti kliima ei ole selles osas kõige positiivsem," jätkas Õiglane. "Kliima oli suure kaalukusega ja kindlasti Petros, keda ma tean alates 2015. aastast. Ta on igati sümpaatne ja väga tark treener. Olen temaga nüüd pikemalt rääkinud, süsteem trennide osas on paigas ja sellega on kõik korras. Kogu kompott kokku oli põhjus, miks ma tahan sinna minna."

"Tundsin praegu, et mingi risk on vaja võtta ja keskkonnavahetus teha. Tundsin sisimas, et midagi on vaja muuta. Võtan mõnes mõttes isegi suure riski, aga nagu öeldakse: kes ei riski, see šampust ei joo," tõdes Õiglane.

Toimetaja: Kristo Tamm, Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: