Mägi tahaks ennast tänavu rohkem proovile panna puhtas 400 m jooksus

Foto: Priit Mürk/ERR

Pärnu Rannastaadionil toimunud Eesti meistrivõistlustel teatejooksudes saavutas meeste 4x400 meetri teatejooksus esikoha Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi meeskond, kelle koosseisu kuulus ka Rasmus Mägi.

"Seda mõtet kindlasti ei olnud, et mitte starti tulla. Ma pigem ootasin seda teatejooksude võistlust. See on natuke teine formaat ja ega sellel aastal suurt midagi ei toimu. Pigem nautisin seda tänast ilma isegi. Ega sellistes ekstreemsetes oludes ka tihti võistelda ei saa, see on selline omamoodi väljakutse ja annab kindlasti mingigi kogemuse. Rohkem tulin klubile ja meeskonnale abiks. Spetsiaalset valmistumist ei olnud. Eelkõige tahtsin kuidagi võistlustega pihta hakata," rääkis Mägi intervjuus ERR-ile.

Juuni alguses eemaldati Mägil mandlid, mis tähendas väikest puhkeperioodi. Viimasel kuul on Mägi treeningud sujunud kenasti. Järgmisteks plaanideks on osaleda Eesti meistrivõistlustel ja Balti matšil. "Eelkõige tahaks end võib-olla veel proovile panna puhtas 400 m jooksus," jätkas Mägi. "Kui eestikad ja Balti matš on tehtud, siis loodetavasti on pilt natuke selgem. Siin on silmapiiril väikesed ideed, et võib-olla augusti lõpus ja septembris õnnestub välismaal ka joosta, aga see ei ole ainult minu teha või otsustada. Praegu valmistume Eesti meistrivõistlusteks ja augustiks."

Mägi tunnistas, et on teinud sel suvel tavapärasest vähem tõkketreeninguid ning samuti ei ole ta siiani tõkkejooksus võistelnud. "Mulle pakub hetkel rohkem pinget testida oma võimeid 400 m jooksus ja teha seda mitu jooksu järjest," põhjendas Mägi. "Tavaliselt olen saanud ühe jooksu puhast 4000 joosta hooaja jooksul, aga kuna hetkel on selline teistmoodi hooaeg, siis tahaks saada järjepanu mitu 400 m jooksu. EMV ja Balti matš on selleks, ma loodan, head võimalused ja head kohad."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: