Rasmus Mägi: USA-sse mitteminemine oli mu teadlik valik, mitte ohverdus

Rasmus Mägi ja Karl Rinaldo avasaate lindistusel Manta Majas.
Rasmus Mägi ja Karl Rinaldo avasaate lindistusel Manta Majas. Autor/allikas: EKJL

Esimese eestikeelse kergejõustiku taskuhäälingusaate avaosas meenutab oma senise karjääri eredamaid hetki, räägib treeningute ülesehitusest ja vaatab tulevikule otsa Eesti kõigi aegade üks silmapaistvamaid jooksjaid, 400 meetri tõkkedistantsile keskendunud Rasmus Mägi.

"Ma ei ole kunagi valinud ühte konkreetset sportlast, kelle järgi joonduda. Ma arvan, et see on ka üsna ohtlik. Kellelgi ei maksa oma originaalseid iseloomuomadusi ära kaotada, et lihtsalt jäljendada mõnda teist sportlast. Tegelikult on meil kõigil piisavalt originaalsust. Kedagi jäljendades võime aga kaotada just selle, mis meid aitaks läbimurdele," rääkis tartlane uues saates.

Kuna igas saates võetakse Eesti kergejõustiklaste karjäär lahti erinevate märksõnade kaudu, jutustab Mägi näiteks eeskujudest rääkides loo, kuidas ta väikese kergejõustikusõbrana sakslasest OM-hõbeda Frank Busemanni süles võistlustele sõitis, kui suur pettumus oli vigastuse tõttu Londoni MM-ilt eemalejäämine ja mil moel saab isegi rasket lõigutreeningut nautida.

"Praegu on noorte puhul üsna populaarne Ameerika Ühendriikidesse minemine. Mina aga uskusin ja lootsin, et suudan endale Eestis luua paremad tingimused. See polnud ohverdus, vaid teadlik valik," selgitas Mägi, miks ta pole kunagi välismaale õppima ega treenima läinud.

Avasaate küsimusmängus puudutati Mägi lapsepõlve ja TV 10 Olümpiastarti sarjas näidatud tulemusi.

Eesti kergejõustikuliidu sportlaskomisjoni kaudu ellu kutsutud saade hakkab eetris olema kolmel suvekuul iga nädala kolmapäeval. Saadet juhib Karl Rinaldo, vaheklipid loeb sisse kohtunik Peeter Randaru.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: