Johannes Erm: suvel tegelen heidetega, vaeva tuleb näha ka kõrgushüppes

USA-s õppiv mitmevõistleja Johannes Erm harjutab eelseisvad poolteist kuud Eestis ja keskendub üksikaladele. Kümnevõistlust pol tal plaanis lähiajal teha.

Eelmisel aastal kümnevõistluse isikliku rekordi 8445 punktini viinud Johannes Erm on teinud otsuse sellel aastal mitmevõistlust mitte teha. Nüüd kolm nädalat Eestis veetnud Erm keskendus täna Kadriorus kettaheite tehnikale ning on võtnud eesmärgiks parandada stabiilsust üksikaladel.

"Sellel suvel tegelen heidetega, et stabiilsust saada. Kõrgushüppes tuleb ka vaeva näha - väga harva on mõni väga hea hüpe, aga kui igal kõrgusel on ainult kolm katset, siis väga kõrgele nii ei saa," tõdeb Erm intervjuus ERR-ile.

"Tugevamad alad on kaugushüppe ja 400, kus korjan kõige rohkem punkte. Nõrgemad kohad ongi just odavise, kõrgushüpe ja kettaheite stabiilsus."

Mullu juunis tuli Erm USA üliõpilasmeistriks ning täitis ühtlasi Tokyo olümpianormi. Kuu hiljem võitis ta U-23 Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali, loobudes seejärel Doha MM-ist. Nüüd tagasi vaadates oleks võinud käituda teisiti.

"Üks põhjustest oli, et saaksin olümpiaks korraliku ettevalmistuse. Nüüd tagantjärele vaadates ei ole eriti hea meel, et sain selle vahele jätta," tunnista ta.

Seni on Erm võitnud medaleid noorte vanuseklassi tiitlivõistlustelt. Järgmisel aastal toimuvad Tokyo olümpiamängud annaksid talle võimaluse ennast proovile panna tippkonkurentsis täiskasvanute seas.

"Medalid on kindlasti eesmärk. Natuke mõtlen, et olümpial oleks mingi lootus seda teha. Kui olümpial välja ei tule, on alati järgmised aastad," lausus kümnevõistleja.

Eestis harjutab Erm omapead, tema juhendaja Petros Kyprianou vaatab treeningvideod USA-s aeg-ajalt üle. Sama treeneri käe all hakkab treenima ka Janek Õiglane.

"Meil on koolis õpilaste ja mitteõpilaste grupid eraldi. Aga mul on hea meel, et üks eestlane on meil juures."

Augustis suundub Erm tagasi Ameerikasse, et jätkata ülikooliõpinguid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: