Tartu võrkpallimeeskonna peatreeneriks sai Alar Rikberg

Valitseva Eesti karikavõitja Tartu võrkpallimeeskonna peatreeneriks saab Andrei Ojametsa lahkumise järel senine abitreener Alar Rikberg. Vastav leping allkirjastati teisipäeval.

38-aastane Alar Rikberg asub peatreeneri rolli esimest korda. Tartlaste soov oli leida juhendaja klubi seest. Peatreeneri abilistega lepinguid veel allkirjastatud pole, kuid paberil on nimed paigas.

"Selliste kogemustega meest nagu Alar on, sellist on Eestist väga raske leida. Ma usun, et võib-olla selliste mängijate nagu Kert Toobali, tal oma venna Rait Rikbergi jätkamine, lisaks väga perspektiivikate noorte kuulumine meie võistkonda on ka see, mis temale tegi selle väljakutse väga huvitavaks," ütles Tartu Bigbanki mänedžer Hendrik Rikand intervjuus ERR-ile.

Tegelikult soovinuks Rikberg peatreeneri ülesannetesse astuda paari aasta pärast. Andrei Ojametsa lahkumine Audentesesse pani aga nii Rikbergi kui ka klubi kompromissi otsima.

"Ma ise käisin klubile välja variante, keda peatreeneriks otsida ja minu eelistus oli jätkata ikkagi abitreenerina. Tänane olukord on selline, et tuleb teineteist mõista, tuleb natuke kompromisse teha," ütles Rikberg.

Tartlaste jaoks on hea uudis, et meeskonna nimisponsorina jätkab Bigbank. Samas väheneb eelarve tõenäoliselt 30-40% ja jääb suurusjärku 100 000 eurot. Suuri võlgnevusi klubil pole. Esialgu plaanis Tartu sügisel ka eurosarjas osaleda. Praeguses seisus ütleb mänedžer Rikand aga euromängudele üsna konkreetse "ei".

Kert Toobali ja Rait Rikbergi kõrval on Tartul kehtivad lepingud näiteks Märt Tammearu, Albert Hurda, Kevin Soo ja Alex Saaremaaga.

"Kui varasemalt on olnud vaja praegusel ajal tegeleda sponsorite leidmisega ja siis vaadata, mis mängijaid selle eest saab, siis sellel aastal on selline huvitav olukord, et meil on justkui mängijate tuumik olemas," kirjeldas Rikand.

Mis seda tugevat koosseisu ees ootab? Nii välismaal, Eestis kui ka koondise juures abitreeneri ja statistikuna töötanud Rikberg ütleb, et juhendajana on tema käekiri kombinatsioon erinevatelt peatreeneritelt õpitust.

"Ma loodan, et peatreenerina emotsioonid ei lähe üle pea. Ajalugu näitab päris paljusid treenereid, kes on pingil olnud rahulikud ja analüütilised, kuid peatreenerina on muutunud märgatavalt emotsionaalsemateks," lisas Rikberg.

Tartu meeskond koguneb treeninguteks ilmselt augusti keskel.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: