Tänak ja Ogier pooldavad lühemaid rallisid

Ott Tänak
Ott Tänak Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Autoralli maailmameistrid Sebastien Ogier ja Ott Tänak leiavad, et praegu MM-sarja etappidel kavas olevat ralliformaati võiks kärpida.

Ralliformaat on tõusnud MM-sarjas sel hooajal seoses koroonaviiruse pandeemiaga üheks keskseks küsimuseks, kuna kalender tõotab sügisel tulla üsna tihe.

Ogier ja Tänak usuvad, et lühemad rallid tuleks ralli atraktiivsusele igal juhul kasuks. "Kindlasti on odavamad autod üks võimalus ja seejärel võib vaadata üle ka rallide formaadid," lausus kuuekordne maailmameister Ogier väljaande DirtFish saates DirtFish Debates.

"Võib-olla tasuks neid muuta pisut kompaktsemateks. Ma olen üsna kindel, et oleme sellest juba mõnda aega rääkinud. Kaks tihedat võistluspäeva oleks ehk küllalt. Võiks lühendada seda aega, mil tiimid peavad kohal viibima."

Prantslasega nõustus ka valitsev maailmameister Tänak. "Nagu Seb mainis, asjad pole vaid autos, regulatsioonides ja autoga sõitmise kuludes, vaid ka paljus muus. Selles, kuidas tiimid võistlustele sõidavad, kuidas ralli on üles ehitatud. See võiks olla palju efektiivsem," lausus eestlane.

"Ma arvan, et nüüdisajal ajal soovivad inimesed kõike kohe ja praegu, kuid [praegu] hakkavad asjad venima. Nii läheb igavaks. Tõsi, ralli formaat on olnud selline üsna pikka aega. Efektiivsust võib otsida ka paljudes muudes kohtades."

Autoralli MM-sarjas sõideti enne pandeemiat kolm etappi. Praeguse seisuga peaks sari jätkuma augusti alguses Soomes. Rahvusvaheline autospordiliit (FIA) pole MM-etappide formaatide võimaliku muutmise suhtes seisukohta võtnud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: