Sukles EOK toetustest: praeguse seisuga jäävad need samaks

Rahvusvaheline olümpiakomitee teatas, et sellelt aastal järgmisele edasi lükatud Tokyo olümpiamängud algavad 2021. aasta 23. juulil. Eesti olümpiakomitee ootab nüüd teavet mängudele kvalifitseerumise normide osas.

Koroonaviiruse tõttu järgmisele aastale lükatud Tokyo suveolümpiamängud algavad nüüd vaid päevase nihkega täpsel samal ajal, kui oleksid pidanud toimuma käesoleval aastal. Jutuks oli ka mängude nihutamine kevadesse, aga järgmise aasta 23. juulil alustamine annab praeguses keerulises olukorras lisaaega.

"Koroonaviiruse osas ei ole veel lõplikku lahendust. Võttes seda arvesse, oleks hea, et mängude ettevalmistuseks oleks võimalikult palju aega ja seetõttu on mängude suvel läbi viimisel rohkem eeliseid," ütles Tokyo 2020 korralduskomitee president Yoshiro Mori.

Eesti sportlaste jaoks on praegu tähtsaim teema mängudele pääsemise kvalifikatsiooninormide küsimus. Lähiajal loodetakse ka siin selgust saada. "Nüüd hakkab rahvusvaheline olümpiakomitee läbi rääkima kõigi rahvusvaheliste alaliitudega, et kokku leppida need võistlused, mis on siis kvalifikatsiooniks Tokyo mängudele," selgitas EOK peasekretär Siim Sukles.

Eesti sportlaste ettevalmistustoetuste osas uues olukorras suuri muudatusi tulla ei tohiks. "Oleme praegusel hetkel otsustanud selle info põhjal, mis meil on, et nad jäävad samaks. Aga mitte veel sajaprotsendiliselt," sõnas Sukles. "See on siiski teema, mida meie tippspordikomisjon vaatab iga sportlase kohta üle. Aga suures plaanis ikkagi püüame seda teha, et need sportlased, kes valmistusid selle aasta mängudeks, saavad rahulikult valmistuda ka järgmise aasta mängudeks."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: