Käsipalli Euroopa meistriks krooniti teist korda järjest Hispaania ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hispaania käsipallikoondis
Hispaania käsipallikoondis Autor/allikas: TT NEWS AGENCY/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistriks krooniti teist korda järjest Hispaania, kes finaalis alistas Horvaatia tulemusega 22:20.

Kohtumine algas paremini Horvaatiale, kes asus 3:1 juhtima, kuid seejärel viigistasid hispaanlased seisu 5:5-le. Poolajapausile minnes juhtisid tiitlikaitsjad 12:11. Riietusruumist tulles viisid Aleix Gomezi täpsed tabamused hispaanlased 16:12 ette. Järgmisel kümnel minutil tiitlikaitsjatel skoorida ei õnnestunud ja nii võtsid juhtohjad üle Horvaatia mängijad. Hispaanlased ei tahtnud olukorraga leppida ning väga närvilises lõppfaasis suudeti siiski Horvaatia kahe väravaga alistada.

Hispaania eest viskas viis väravat Aleix Gomez Abello, kolm tabamust said kirja Jorge Maqueda Pena ja Raul Entrerrios Rodriguez ning kaks Daniel Sarmiento Melian, Julen Aguinagalde Aquizu ja Joan Canellas Reixach. Horvaatia parim oli viie väravaga Domagoj Duvnjak. Neljaga skoorisid Igor Karacic ning kolmega Marino Maric ja Luka Stepancic.

2022. aasta EM-finaalturniir peetakse Ungaris ja Slovakkias.