Tule alla sattunud Venemaa kergejõustikuliit vahetas juhti, Lasitskene pole rahul

Julia Tarassenko
Julia Tarassenko Autor/allikas: ITAR-TASS/Scanpix

Süüdistuste alla sattunud Venemaa kergejõustikuliidu president Dmitri Šljahtin otsustas ameti maha panna. Kolmest kandidaadist valiti tema järglaseks Julia Tarassenko.

Paar päeva tagasi avalikustas rahvusvahelise kergejõustikuliidu egiidi all tegutsev organisatsioon Athletics Integrity Unit (AIU), et Venemaa kergejõustikuliit takistas tahtlikult nende uurimist.

AIU sõnul rikkus Venemaa kergejõustikuliit antidopingu reegleid ning ei teinud koostööd kõrgushüppaja Daniil Lõssenko juhtumi uurimisel.

Lõssenko polnud kolmel korral teavitanud IAAF-i enda asukohast, mis tõi Londoni MM-il hõbeda võitnud kõrgushüppajale mullu augustis kaasa esialgse võistluskeelu.

AIU 15 kuud väldanud uurimine tuvastas, et Venemaa kergejõustikuliit oli võltsinud dokumente ja Lõssenko juhtumi kohta valetanud.

"Me ei ole väga rõõmsas tujus, kuna olukord alaliidus on väga raske. Aga usume, et võime alaliidu eest võidelda," kommenteeris värske president Tarassenko.

Juhivahetuse on juba hukka mõistnud aga Venemaa kuulsamaid kergejõustiklasi Maria Lasitskene, kes on kergejõustikuliitu kritiseerinud kogu selle aja, mis Venemaa on olnud dopinguskandaalide tõttu rahvusvahelisest kergejõustikuelust eemaldatud.

"Šljahtin vahetati Šljahtini vastu," kommenteeris ta uudisteagentuurile TASS. "Tarassenko on Šljahtini poolt ametisse nimetatud isik ja peaks alaliidust kohe lahkuma."

"Õnnitlused kõigile, kes seda ametisse nimetamist toetasid," jätkas ta irooniliselt. "Hea töö, kutid! Venemaa kergejõustiku likvideerimine on peaaegu lõpule viidud."

Lisaks Šljahtinile süüdistab AIU isikutest ka alaliidu tegevdirektor Aleksandr Parkinit. Süüdistuse ja esialgse võistluskeelu said ka Daniil Lõssenko ja tema treener, kes olla samuti rikkunud antidopingu reegleid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: