Magnus Kirt: juba teisel päeval pärast operatsiooni olin tagasi trennis

{{1573135440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

19. oktoobril õlaoperatsioonil käinud odaviskaja Magnus Kirdi sõnul sujub tema taastumisprotsess hästi ning maailmameistrivõistluste hõbemedalist meelt heitnud ei ole.

"Meeleolu peab alati hea olema. Kui meeleolu pole hea, ei arene ka asjad kuhugi edasi. Õlg veel selline ei ole, et oda kätte võtaks, aga progress selline nagu ta on, pakub mulle mingit rahulolu. Iga päevaga võin end järjest rohkem liigutada. Head tunnet ei tohi aga liiga vara kiirustada ja selle koha pealt olen ma kuulelik ja teen neid liigutusi, mida mul lubatud teha on," rääkis Kirt ERR-ile.

"Käele ma saan teha biitsepsi harjutusi, triitsepsi harjutusi, erinevaid hoidmisi, kummilindiga harjutusi, erinevaid liikumisi. Suures pildis saame kõik teha, aga lihtsalt sellist topispalli trenni, mis sügise hulka kuulub, seda ei saa hetkel teha. Võib-olla see ei ole ka halb, sest aega on ja hooaeg läks nii pikaks, et keha üldine toonus säilis kauem, kui ta muidu on säilinud."

Kirt tunnistab, et õlg veel sajaprotsendiliselt korras ei ole, kuid olukord on iga päevaga üha parem. "Valu kindlasti ei ole, aga ma pean ettevaatlik olema. Ette paindub ta umbes 120 kraadi, külje peale üle 90 kraadi, aga need ei ole sellised näitajad, millele piire otsime."

"Ega ma temaga suures pildis väga palju igapäevaseid liigutusi igaks juhuks ei tee. See on see mis mulle on öeldud: tunne võib olla selline, et võiks juba hakata vaikselt suuremaid liigutusi tegema, aga järgin täpselt seda plaani, mis mulle on ette antud."

Kuigi operatsioonis taastumise tõttu jääb Kirdi õlg nõrgemaks, siis odaviskaja selle pärast ei muretse. "Mul on juba teisest päevast saati olnud väiksed impulssharjutused. Kui Indrek [Tustit] mulle massaaži teeb, siis ta ütleb, et käsi on väiksemaks jäänud, aga ma arvan, et ta jääb iga sügis natuke väiksemaks. Usun, et päris nullist me pihta ei hakka, kui hakkame sellele uuesti koormust andma."

"Teisel päeval pärast operatsiooni olin ma juba trennis ja väga pikalt ei ole ma koju lebama saanud jääda - ega ei tahtnud ka. Kodus lebada on ikkagi halvem, kui hoida enda füüsiliselt aktiivsena. See muidugi ei kvalifitseeru odaviske trennina, aga vähemalt mingisugune aktiivsus. Vigastusse tuleb muidugi tõsiselt suhtuda, aga see ei saa olla selline, mis mind murelikuks teeb ja rivist välja lööb. Eesmärk peab olema teada - valmistume järgmiseks hooajaks ja muud mõtted tuleb eemale hoida."

Vaata ka ERR-i spordiuudiste videolõiku:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: