Eesti aasta kergejõustiklasteks valiti Magnus Kirt ja Ksenija Balta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1574448960000 | amCalendar}}
Foto: Marko Mumm/EKJL

Sõle spordikeskuses peetud kergejõustikugalal nimetati Eesti aasta meeskergejõustiklaseks odaviskaja Magnus Kirt ja aasta naiskergejõustiklaseks kaugushüppaja Ksenija Balta.

Kirt (treenerid Indrek Tustit ja Marek Vister) parandas lõppenud hooajal kahel korral Eesti rekordit, praegused rekordinumbrid on 90.61, millega ta on tänavuse hooaja maailma edetabelijuht. Maailmameistrivõistlustel Dohas võitis Kirt hõbemedali, lisaks pälvis ta ka Teemantliiga üldvõidu.

MM-il õlga vigastanud ja seejärel operatsioonil käinud Kirt ise galal ei osalenud, kuna viibib taastusravil Prantsusmaal.

Balta (treener Andrei Nazarov) aitas Eesti koondise võistkondliku EM-i teises liigas esikohale, võttes kaugushüppes alavõidu. Eesti meistrivõistlustel hüppas ta hooaja tippmargiks 6.53, MM-normist jäi puudu 19 sentimeetrit.

Aasta sooritaja tiitliga pärjati Doha MM-il hõbeda võitnud kümnevõistleja Maicel Uibo.

U-23 vanuseklassi parimateks nimetati kümnevõistluse isikliku rekordi 8445 punktini viinud ja omavanuste EM-il hõbeda võitnud Johannes Erm ning seitsmevõistleja Margit Kalk.

Kuni 20-aastaste seas tunnistati parimateks teivashüppaja Eerik Haamer, kes püstitas U-20 Eesti siserekordi, ületades 5.40 ning odaviskaja Gedly Tugi, kes võitis omavanuste EM-il isikliku rekordi 54.52-ga pronksi.

Kergejõustikuaasta parimad Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

Aasta kergejõustiklased ja treenerid:

Aasta naiskergejõustiklane: kaugushüppaja Ksenija Balta (treener Andrei Nazarov)
Aasta meeskergejõustiklane: odaviskaja Magnus Kirt (treenerid Indrek Tustit ja Marek Vister)
U-23 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: mitmevõistleja Johannes Erm (treener Petros Kyprianou) ja mitmevõistleja Margit Kalk (treener Anti Veermaa)
U-20 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: odaviskaja Gedly Tugi (treener Mikk-Mihkel Arro) ja teivashüppaja Eerik Haamer (treener Jarko Koort)
U-18 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: käija Jekaterina Mirotvortseva (treener Jevgeni Terentjev) ja 800 m jooksja Kristian Otlot (treener Urmas Põldre)
U-16 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Elisabeth Pihela (treenerid Heiko Väät ja Sven Andresoo) ja Valter Eric Viisel (treener Mati Uusmaa)
U-14 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Katarina Verst (treener Harry Lemberg) ja Karl Kristjan Pohlak (treener Kädy Tänav (Tänak))

Parim täiskasvanute klubi: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
Parim U-23 klubi: Tartu Spordiselts Kalev
Parim U-20 klubi: Audentese Spordiklubi
Parim U-18 klubi: Audentese Spordiklubi
Parim U-16 klubi: Audentese Spordiklubi
Parim U-14 klubi: Spordiklubi Elite Sport

Aasta sooritaja: Maicel Uibo
Aasta kergejõustikuveteranid: Nora Kutti ja Anton Laus
Aasta kohtunik: Margus Randaru
Aasta noorkohtunik: Andi Nõmmela

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: