Murdmaajooksu Eesti meistriks krooniti Liina Tšernov ja Olavi Allase ({{commentsTotal}})

Järvakandis peetud murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustel krooniti täiskasvanutest meistriks Liina Tšernov (SK Jooksupartner) ja Olavi Allase (Tartu SS Kalev).

Liina Tšernov läbis 4 km pikkuse distantsi ajaga 13.28, jättes teiseks Kelly Nevolihhini (KJK Vike; aeg 13.43). Kolmandaks tuli Liina Luik (TÜ/ASK; aeg 14.00).

Olavi Allase jooksis end meeste arvestuses kullale ajaga 11.39. Hõbemedal riputati kaela Leonid Latsepovile (Sparta SS), kelle tulemuseks oli 11.44 ning pronksi võitis 11.49-ga Karl Mäe (SK Altius).

Leonid Latsepov, Olavi Allase, Karl Mäe Autor: Olev Kenk/ERR

U-23 arvestuses teenis Latsepov kulla, hõbe läks ajaga 12.12 Mark Abnerile (SK Treeningpartner) ning pronks Henry Räppole (Tartu SS Kalev) 12.13-ga. Naiste U-23 arvestuses oli kaks osalejat ja kiireim oli Melissa Maria Akkel (Tartu SS Kalev), kes läbis raja 15.48-ga. Hõbe kuulub Marie Tammemäele (SK Leksi 44) ajaga 17.04.

U-20 vanuse meistriks tuli meestest Robert Telpt (Audentese SK), kes läbis 3 km pikkuse raja ajaga 9.17. Talle järgnesid Hardy Kaska (Sparta SS; aeg 9.29) ja Carl Saem (Tallinna SS Kalev; aeg 9.39). Naiste seas oli selles vanuses kiireim Jelizaveta Ševtsova (KJK Kalev-Sillamäe), saades samuti 3 km pikkusel distantsil ajaks 11.26. Hõbemedali võitis ajaga 11.32 Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) ja pronksi Laura Reimets (SK Elite Sport) tulemusega 11.33.

U-18 klassis jooksid noormehed 3 km rajal ja esimesena jõudis finišisse Kristian Otlot (UP Sport), kelle võiduajaks oli 9.22. Teisena lõpetas Johan Tamm (Tartu SS Kalev; aeg 9.35) ja kolmandana Edvard Kallas (Tallinna SS Kalev; aeg 9.43). U-18 neiud jooksid 2 km ja meistriks tuli ajaga 7.09 seni peamiselt käimises kiireid aegu näitav Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe). Talle järgnesid Meribel Meitern (KJK Lõunalõvi) 7.31ga ja Anete Randma (SK Fortis) 7.34-ga.

U-16 vanuse poisid läbisid samuti 2 km ning selles vanuses jooksis end kuldmedalile Rasmus Randoja (TÜ/ASK) 6.25-ga. Hõbe kuulub Mehis Udamile (KSK Alem; aeg 6.31) ja pronks Egert Eensalule (KJK Vike; aeg 6.32). U-16 neidudest läbis 1,5 km pikkuse distantsi kõige kiiremini Carmen Rääk (SK Maret-Sport), kelle võiduajaks oli 5.34. Teiseks tuli Merili Tiik (Pärnu Kalevi KJK) 5.40-ga ja kolmas oli 5.49ga Ketlin Kõiv (Rapla JK).

Kõige nooremas ehk U-14 vanuses läbisid nii poisid kui tüdrukud 1 km pikkuse raja. Poistest tuli Eesti meistriks Robin Mathias Müür (Tartu SS Kalev) ajaga 3.04, hõbemedali võitis ajaga 3.05 Stanislav Agaptšev (KJK Kalev-Sillamäe) ning pronksmedali ajaga 3.12 Risto Kalju (Nõmme KJK). U-14 tüdrukutest võitis esikoha Hedi Andre (SK Elite Sport; aeg 3.18), kes edestas Etriin Etverki (KJK Vike; aeg 3.22) ning Viola Hambidge´i (SK Altius; aeg 3.24).