VIDEO | Norra jooksutäht kordas Euroopa rekordit ({{commentsTotal}})

{{1551554220000 | amCalendar}}

Šotimaal Glasgow's peetavatel sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel selgusid laupäeval kontinendi parimad seitsmel alal: meeste ja naiste 60 meetri ja 400 meetri jooksudes ning meeste 3000 meetri jooksus, kõrgus- ja teivashüppes.

Naiste 60 meetri sprindis krooniti Euroopa meistriks 21-aastane poolatar Ewa Swoboda (7,09), kes suutis edestada rohkete tiitlitega hollandlast Dafne Schippersit (7,14). Ülinapp paremus tõi britt Asha Philipile pronksmedali isikliku rekordi jooksnud kaasmaalanna Kristal Awuah' ees (mõlemal aeg 7,15).

Meeste samal alal krooniti Euroopa meistriks Sloveenia sprinter Jan Volko (6,60), kellele tihedas konkurentsis järgnesid Türgi esindaja Emre Zafer Barnes (6,61) ja hollandlane Joris van Gool (6,62).

Välitingimustes tõketega 400 meetris maailma- ja Euroopa meistriks kroonitud norralane Karsten Warholm võitis oma esimese täiskasvanute tiitli tõketeta distantsil, kui tuli 400 meetris Euroopa sisemeistriks enam kui 30 aasta vanust Euroopa rekordit kordava 45,05-ga.

Ka ülejäänud medalitele tulekuks tuli sportlastel teha isiklikud tippmargid, mis olid ühtlasi ka rahvusrekordi: hõbedale tuli hispaanlane Oscar Husillos (45,66) ja pronksile hollandlane Tony van Diepen (46,13).

Naiste 400 meetri jooksus jahtis medalit ka leedulanna Agne Šerkšniene, aga jäi 52,40-ga sellest esimesena ilma. Maailma hooaja tippmargi püstitas šveitslanna Lea Spruner (51,61) ja vaid ühe sajandikuga kaotas talle rahvusrekordini jõudnud belglanna Cynthia Bolingo Mbongo. Pronks kuulus hollandlannale Lisanne de Wittele (52,34).

Jakob Ingebrigtsen Autor: AFP/Scanpix

Meeste 3000 meetri jooksus võtsid kaks medalit Norra vennad Ingebrigtsenid. Oodatult tuli Euroopa meistriks Jakob Ingebrigtsen (7.56,15). Tema vanem vend Henrik Ingebrigtsen püüdis küll lõpujoonele kukkumisega hõbedat päästa, aga britt Chris O'Hare oli siiski napilt ees. Mõlemad said ühesuguse aja 7.59,19. Täppistehnika näitas, et neid jäi lahutama kõigest kolm tuhandikku.

Meeste kõrgushüppes krooniti võitjaks itaallane Gianmarco Tamberi, kes ainsana ületas kõrgused 2.29 ja 2.32. Viimane tähistab ka Euroopa hooaja tippmargi kordamist. Hõbedat jäid jagama kreeklane Konstadinos Baniotis ja ukrainlane Andri Protsenko (2.26).

Meeste teivashüppes pidasid haarava duelli poolakad Pawel Wojciechowski ja Piotr Lisek ning neist esimene pidi võiduks püstitama isikliku rekordi 5.90, Lisek jäi pidama viis sentimeetrit madalamal. Pronksi võttis rootslane Melker Svärd Jacobsson (5.75).