WADA taastas Venemaa liikmesuse

{{1537444680000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

Maailma antidopingu agentuur WADA otsustas neljapäeval Seišellidel peetud nõupidamisel taastada Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA liikmesuse.

WADA presidendi Craig Reedie kinnitusel oli vastava otsuse poolt suur enamus organisatsiooni täitevkogu liikmetest. Otsusega kaasneb aga tingimus, mille kohaselt peavad venelased teatud aja jooksul tagama WADA-le ligipääsu Moskva antidopingu labori andmetele ja proovidele. Kui seda ei juhtu, kaotab Venemaa liikmesuse uuesti.

"See on esimene ja tähtis samm. See avab meie sportlastele ja alaliitudele võimaluse osaleda spordivõistlustel. Ja samuti loob see võimaluse rahvusvaheliste võistluste pidamiseks Venemaal," kommenteeris Venemaa antidopingu agentuuri direktor Juri Ganus.

"See on usalduse küsimus. Kui täpne olla, siis usalduse puudmises. Me oleme need aastad töötanud selle nimel, et taastada usaldus maailma antidopingu agentuuris. Et meid usaldaksid ka meie kolleegid rahvuslikes antidopingu agentuurides. Ja sellega peame me ka edaspidi tööd tegema. Mitte ainult meie vaid kogu Venemaa spordisüsteem."

Uudisteagentuuri TASS andmetel hääletas Venemaa liikmesuse taastamise poolt tosinast täitevkomitee liikmest üheksa, vastu oli kaks ja üks jättis hääletamata.

Eellugu:

RUSADA liikmelisus on olnud peatatud alates 2015. aastal lahvatanud dopinguskandaalist, mil leiti, et Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) oli seotud sportlaste dopinguproovide manipuleerimisega.

Liikmesuse taastamiseks pidi Venemaa nõustuma Richard McLareni juhtimisel koostatud uurimisraporti tulemustega ning Moskva antidopingulabori inspekteerimisega. WADA uurimiskomisjoni sõnul on Venemaa spordiministeerium, kes võttis WADA-le saadetud kirjas McLareni raportis esitatud süü avalikult omaks, täitnud tarvilikud kriteeriumid RUSADA uuesti tunnustamiseks.

RUSADA uuesti tunnustamine võib kaasa tuua ka Venemaa liikmesuse taastamise rahvusvahelises kergejõustikuliidus (IAAF) ja rahvusvahelises paraolümpiakomitees (IPC), mille üheks eelduseks on RUSADA koostöö rahvusvaheliste alaliitudega.

Toimetaja: Maarja Värv, Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: