Venemaa antidoping võib liikmelisuse uuesti kaotada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA)
Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) ähvardab uuesti tegevuse peatamine, kuna maailma antidopinguagentuurile (WADA) ei tagatud täielikku ligipääsu Moskva antidopingulaborisse.

Peale kolme aasta pikkust võistluskeeldu andis WADA septembris RUSADA-le liikmelisuse tagasi ning üks tingimustest oli see, et venelased peavad tagama WADA-le Moskva laboris tehtud testidele ligipääsu hiljemalt enne 2018. aasta lõppu.

"Meie meeskond ei saanud ülesannet lõpule viia," seisis WADA teadaandes. "Venelased nõudsid, et meie meeskonna testimisvarustus peab olema sertifitseeritud Venemaa seadustele vastavalt. Esialgsel kohtumisel 28. novembril ei olnud sellest aga juttugi."

WADA saadab Venemaalt tehtud raporti järgmiseks komiteele, kes hindab, kuidas RUSADA on täitnud WADA liikmelisuse vajalikud tingimused. Komitee koguneb selleks 14.-15. jaanuaril.

"Üllatus-üllatus. Kas keegi on tõesti šokeeritud sellest, et venelased proovivad vastutuse võtmise eest põgeneda?" kommenteeris juhtumit USA antidopingu pealik Travis Tygart. "Loodame, et WADA on oma õppetunni saanud ja tühistab nende liikmelisuse."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: