IAAF Venemaa liikmesust ei taastanud

Foto: Reuters/Scanpix

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) presidendi Seb Coe sõnul jääb Venemaa kergejõustikuliit IAAF-i liikmete hulgast välja seni, kuni neile kehtestatud tingimused ei ole täidetud.

Kuigi maailma antidopingu agentuur WADA taastas Venemaa antidopingu agentuuri (RUSADA) liikmesuse, siis IAAF sarnaselt WADA-le ei talitle. Venemaa kergejõustikuliit ei kuulu IAAF-i liikmesriikide hulka 2015. aasta novembrist. Samal ajal tõsteti WADA liikmete hulgast välja ka RUSADA. Vaatamata sellele on mõned Venemaa sportlased siiski osalenud rahvusvahelistel võistlustel neutraalse lipu all.

Venemaa kergejõustikuliidu liikmesuse taastamise küsimus vaadatakse üle detsembri alguses toimuval IAAF-i nõukogul. Negatiivse otsuse korral tekib Venemaa kergejõustikuliidul järgmine võimalus liikmelisuse taastamiseks järgmisel suvel, täpselt enne Dohas toimuvaid kergejõustiku maailmameistrivõistluseid.

Liikmesuse taastamise tingimusteks oli kulutuste katmine, mis on tehtud Venemaa sportlaste pattude uurimiseks kokku pandud töörühma tarbeks, WADA liikmesuse taastamine ja avalik tunnistamine, et Venemaal oli kasutusel riiklik dopinguprogramm. See tähendab, et RUSADA annab omalt poolt ligipääsu venelastele Moskva laboris tehtud testidele (2011 - 2015). Kolmest tingimusest on hetkel täidetud vaid üks.

WADA otsus on pahameelt tekitanud paljudes, sealhulgas on Ameerika Ühendriikide andtidopingu liidu tegevjuht Travis Tygart selgelt väljendanud, et RUSADA liikmelisuse taastamine on hävitav samm puhta spordi taastamiseks.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: