WADA president: raha ei sõitnud põhimõtetest üle, see on solvang ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Craig Reedie
Craig Reedie Autor/allikas: ITAR-TASS/Scanpix

Maailma antidopingu agentuuri bossi Craig Reedie sõnul ei seadnud WADA eelmisel neljapäeval raha tähtsamale kohale puhtast spordist. Ta peab taolisi süüdistusi solvavateks.

WADA taastas eelmisel nädalal pea kolme aasta pikkuse pausi järel Venemaa liikmelisuse. Otsus tekitas paljude seas pahameelt, sest venelased ei olnud täitnud selleks kõiki neile seatud kriteeriume.

Teiste seas ründas organisatsiooni ka WADA endine peadirektor David Howman, kelle sõnul sõitis "raha üle põhimõtete." Viimasele vastas avalikus kirjas agentuuri praegune president Reedie, kes nimetas Howmani väiteid täielikult valeks ja sügavalt solvavateks. "Selliste märkuste autor kui endine WADA peadirektor peaks asju paremini teadma," kirjutas Reedie.

"Otsus põhines täielikult Venemaa arengutel. Regulaarselt vaadeldav antidopingu-alane tegevus Venemaal on kindlasti parim viis näidata nii sealsetele kui ka ülejäänud sportlastele, et puhas sport siiski valitseb."

Venemaa liikmelisus oli peatatud alates 2015. aasta novembrist, kui ilmnesid sõltumatu Kanada advokaadi Richard McLareni uuringu tulemused, mis rääkisid süstemaatilisest riiklikust dopingutarvitamisest ja sellega kaasnenud korruptsioonist.

Pärast seda esitati Venemaale 31 tingimust, et tagasi organisatsiooni liikmeks saada. Neist on praeguseks täidetud 29. "Ainult eksimuste tunnistamine ja juurdepääs Moskva laboratooriumi materjalidele on jäänud..." tunnistas Reedie puudusi, mille esinemine on paljusid ärritanud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: