WADA plaanib taastada Venemaa antidopinguagentuuri liikmesuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA)
Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Maailma Antidopinguagentuur (WADA) plaanib järgmisel nädalal taastada Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesuse, lähtudes enda uurimiskomisjoni (CRC) soovitustest.

RUSADA liikmesus on olnud peatatud alates 2015. aastal lahvatanud dopinguskandaalist, mil leiti, et Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) oli seotud sportlaste dopinguproovide manipuleerimisega.

Liikmesuse taastamiseks pidi Venemaa nõustuma Richard McLareni juhtimisel koostatud uurimisraporti tulemustega ning Moskva antidopingulabori inspekteerimisega. WADA uurimiskomisjoni sõnul on Venemaa spordiministeerium, kes võttis WADA-le saadetud kirjas McLareni raportis esitatud süü avalikult omaks, täitnud tarvilikud kriteeriumid RUSADA uuesti tunnustamiseks.

Venemaa antidopinguagentuuri liikmesus võidakse ametlikult taastada 20. septembril, kui WADA täitevkomitee kogunb Seišellidel.

RUSADA uuesti tunnustamine võib kaasa tuua ka Venemaa liikmesuse taastamise rahvusvahelises kergejõustikuliidus (IAAF) ja rahvusvahelises paraolümpiakomitees (IPC), mille üheks eelduseks on RUSADA koostöö rahvusvaheliste alaliitudega.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: