Vene spordiametnikud tunnistasid dopingutõrje "manipulatsioone" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa Olümpiakomitee
Venemaa Olümpiakomitee Autor/allikas: TASS/Scanpix

Kõrged Vene spordiametnikud tunnistasid reedel kirjas Maailma Antidopinguagentuurile (WADA) "teatavaid vastuvõetamatuid manipulatsioone dopingutõrjesüsteemis" ja "süstemaatilist dopinguskeemi".

"Minu esimene mulje on see, et nad on jõudmas vea tunnistamisele lähemale," ütles WADA president Craig Reedie pressikonverentsil.

"Loodetavasti muudab see asjade käiku," ütles Reedie.

Kiri saadeti ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendile Thomas Bachile ja Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee presidendile Andrew Parsonile. Pöördumise on allkirjastanud Vene spordiminister Pavel Kolobkov, Vene Olümpiakomitee president Aleksandr Žukov ja Vene Paraolümpiakomitee president Vladimir Lukin.

Kirjas öeldakse, et Vene sportlaste dopingukasutus oli "süstemaatiline", kuid pöördumises ei ole kasutatud sõna "institutsionaalne".

WADA uurimine Richard McLareni juhtimisel tuvastas väidetavalt, et Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) oli seotud uriiniproovide manipuleerimisega 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudel.

"Selle tõsise kriisi, mis mõjutas Vene sporti, põhjustasid teatavad vastuvõetamatud dopingutõrjesüsteemi manipulatsioonid, mis selgusid WADA ja ROK-i juurdluste käigus," seisis kirjas.

McLareni raporti tulemustega nõustumine oli üks kahest viimasest WADA tingimusest, mille täitmisel lubas WADA tunnustada taas Venemaa Antidopinguagentuuri (RUSADA).

Vene pöördumise allkirjastanud ametnikud ei olnud enda sõnul dopingu kasutamisest teadlikud.

"Me kinnitame, et vastavad sammud on tehtud isikute vastu, kes olid süstemaatilise dopinguskeemi operatsiooniga seotud, sealjuures oleme taganud, et need inimesed ei oma enam mingit rolli või mõju Vene dopingutõrje jõupingutuste üle," seisis kirjas.

RUSADA tegevuse jätkamise teiseks tingimuseks on Moskva antidopingulabori inspekteerimine, millega venelased seni nõus pole olnud.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: