IAAF pikendas taas Venemaa kergejõustikuliidu keeldu

{{1543927800000 | amCalendar}}
Tänavusel hooajal läks Venemaa kergejõustiklastest neutraalse lipu all kõige edukamalt Maria Lasitskenel, kes võidutses EM-il kõrgushüppes.
Tänavusel hooajal läks Venemaa kergejõustiklastest neutraalse lipu all kõige edukamalt Maria Lasitskenel, kes võidutses EM-il kõrgushüppes. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) otsustas taas pikendada Venemaa alaliidu keeldu.

IAAF peatas Venemaa kergejõustikuliidu liikmelisuse 2015. aasta novembris laiaulatusliku ja riiklikult toetatud dopingusüsteemi tõttu. Seetõttu ei saa Venemaa sportlased ka enda lipu all tiitlivõistlustel osaleda, kuid kui nende puhtus on tõestatud, saavad nad võistelda neutraalsete sportlastena.

Pärast esialgse karistuse määramist on IAAF nüüd üheksa korda järjest otsustanud Venemaa kergejõustikuliidu keeldu pikendada.

IAAF-is Venemaa keeluga seotud uurimisrühma juhtiva Rune Anderseni sõnul ei taastata Venemaa liikmelisust enne, kui kaks tingimust on täielikult täidetud. "Athletics Integrity Unit ehk reeglitepärase kergejõustiku eest võitlev organisatsioon peab kinnitama, et neile on antud kõik andmed ja ligipääs dopinguproovidele, et teha kindlaks, kes sportlastest dopingureegleid rikkunud. Nõukogu oli ühel meelel, et Venemaa sportlased ei saa enne tiitlivõistlustele naasta, kui selles küsimuses on selgus majas," teatas Andersen.

"Teiseks peab Venemaa kergejõustikuliit korvama kõik kulud, mis uurimisrühmal on tekkinud," lisas Andersen. "Nõukogu oli ühel meelel, et see võlg tuleb tasuda, enne kui saame Venemaa liikmelisuse taastada. Pole aus, et neid kulusid peavad kandma IAAF ja teised liikmed. Loodame, et Venemaa astub vajalikud sammud, et need tingimused võimalikult kiiresti täita."

Tänavu septembris otsustas rahvusvaheline antidoping (WADA) taastada Venemaa liikmelisuse, kuid IAAF teatas nädal hiljem, et nemad venelasi veel enda sekka tagasi ei võtta. Seetõttu otsustas Venemaa kergejõustikuliit septembri lõpus IAAF-i vastu rahvusvahelisse spordiarbitraaži (CAS) minna.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: