Venemaad ähvardab taas WADA liikmelisuse peatamine

Venemaa antidopingu (RUSADA) hoone
Venemaa antidopingu (RUSADA) hoone Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tuntud Saksamaa dopinguajakirjaniku Hajo Seppelti teatel kahtlustab maailma antidopingu organisatsioon WADA Venemaad Moskva laboratooriumi andmetega manipuleerimises.

Venemaa liikmelisus WADA-s peatati 2015. aastal, kui selgus, et Venemaal aeti aastaid riiklikku dopingupoliitikat ja 2014. aasta Sotši olümpiamängudel manipuleeriti proovidega.

Liikmelisuse taastamiseks oli venelastel muu hulgas vaja lubada WADA töötajad Moskva laboratooriumi andmete ligi, aga seda ei tehtud enne kui käesoleva aasta alguses.

Nüüd kahtlustab WADA, et neile jäetud andmestik ei anna toimunust ausat pilti ning järgmisel nädalal Tokyos koguneva organisatsiooni juhatus asub situatsiooni arutama.

Selle tulemusel võidakse 2018. aasta septembris tingimisi taastatud Venemaa liikmelisus taas peatada. Venemaa pole Seppelti tõstataud informatsiooni praeguseks kommenteerinud.

Sel suvel andis WADA teada, et Moskva dopingulaborist kogutud andmete põhjal on tugeva kahtluse alla sattunud ligi 300 sportlast. Kätte saadi 2263 proovi, millest positiivsed olid 578.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: