Putin tunnistas ulatuslikku dopinguprobleemi, aga mitte riigi osalust selles

Vladimir Putin
Vladimir Putin Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin tunnistas pressikonverentsil, et ulatuslik dopingutarvitamine riigis leidis aset, aga selle riiklikul tasandil juhtimist eitas kategooriliselt.

Venemaale on pandud viimastel aastatel süüks riiklikul tasandil dopinguproovidega manipuleerimist Sotši olümpiamängudel ja muidki keelatud ainetega seotud korruptiivseid juhtumeid. Selle tulemusena ei pääsenud nad riigina PyeongChangi mängudele ja nende sportlased pidid seal esinema neutraalse olümpialipu all.

"Esiteks, see on suuresti meie endi viga, et me sellisesse situatsiooni sattusime. See juhtus, kuna dopingutarvitamine leidis aset," möönis Putin. "Teine asi on aga meile kaela määrida hüpotees, et see viidi läbi riiklikul tasandil. Nii see pole - see pole kunagi nii olnud ega saa ka kunagi olema."

"Aga kuna need asjad leidsid aset, siis peame neid tunnistama ja ütlema, et see oli meie viga. See tähendab, et ebaõnnestusime dopinguvastase võitluse organiseerimises," jätkas Putin. "See on nende organisatsioonide ja riiklike struktuuride läbikukkumine, kes pidid neid kõige paremini tegema."

Putini sõnul on tehtud dopinguvastases võitluses suuri jõupingutusi, aga probleem pole senini täielikult lahenenud. "Me ei pea mõtlema mitte ainult tulemustele, mis on huvitavad ja tähtsad, aga ka meie sportlaste tervisele."

Praeguseks on Venemaa olümpiakomitee ja sealse antidopingu agentuuri õigused taastatud ning lisaks lubati ka maailma antidopingu agentuuri WADA eksperdid Moskva antidopingu laborisse. Kahtlejad arvavad siiski, et pika venitamise peale on venelased võimalikud tõendusmaterjalid hävitanud või rikkunud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: