WADA saab Moskva dopingulaborile ligipääsu üheksa päeva lubatust hiljem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA)
Venemaa Antidopinguagentuur (RUSADA) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kuigi rahvusvaheline antidopinguagentuur (WADA) ei saanud 31. detsembriks oma missioooni Moskva dopingulaboris kokkuleppe kohaselt lõpuni viidud, naaseb WADA kolmapäeval Venemaale.

Septembris Venemaa dopinguprogrammi avalikustamise järel jõustunud keelu tühistamise tingimuseks oli ligipääsu võimaldamine Vene dopingutestide andmetele 31. detsembriks 2018. WADA delegatsioon ei saanud aga Moskva dopingulaboris oma missiooni lõpule viia, sest Venemaa nõudis ootamatult nende seadmete "sertifitseerimist vastavalt Venemaa seadustele", kuigi WADA sõnul taolisest nõudest eelnevalt juttu polnud. Tingimuse mitte täitmine võib Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmelisuse aga uuesti peatada.

WADA president Sir Craig Reedie sõnul aitaks ligipääs Moskva dopingulaborile katkestada pika ummikseisu ja viia paljude juhtumite lahendamiseni. Uue kokkuleppe kohaselt naasevad Moskvasse kolm WADA liiget, et lahendamata missioon lõpuni viia. "Seni jätkame tegutsemist 31. detsembri tähtaega silmas pidades ja teeme kõik otsused selle järgi olenemata tagajärgedest, mida see võib tuua," lisas Reedie.

USA antidopingu pealik Travis Tygart ütles: "Näib, et tegemist on veel ühe vooru kassi ja hiire mänguga WADA ja RUSADA vahel. Hoiame kõik hinge kinni, kuidas 9. jaanuari külastus lõpeb. Kas WADA-le antakse lõpuks 9000 eeldatavale positiivsele dopinguproovile ligipääs enam kui 4000 sportlase kohta, mida Venemaa loodetavasti juba hävitanud pole või mitte?"

Komitee, mis hindab, kuidas RUSADA on täitnud WADA liikmelisuse säilitamiseks vajalikke tingimusi, koguneb 14.-15. jaanuaril ning seal otsustatakse Venemaa antidopinguagentuuri jätkamise võimalikkus rahvusvahelise antidopinguagentuuri nimekirjas.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: