WADA asepresident on Venemaa tagasivõtmise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dopinguproovi tarvikud
Dopinguproovi tarvikud Autor/allikas: AFP/Scanpix

Neljapäeval toimuval maailma antidopingu organisatsiooni WADA nõupidamisel tõstatakse ka küsimus, kas peaks taastama Venemaa antidopingu RUSADA liikmelisuse.

RUSADA liikmelisus peatati 2015. aasta novembril, kui WADA raport näitas laialdast riikliku dopingupoliitikat. Pärast seda on venelased teinud reforme, aga paljude arvates kaugeltki mitte piisaval määral.

"Ma näen progressi ja tunnistan jõupingutusi, mida RUSADA on teinud, aga nii kaua kuni McLareni raporti ei tunnistata ja WADA-l pole endiselt ligipääsu laboritesse, hääletan ma Venemaa õiguste taastamise vastu," lausus teenekas WADA asepresident Linda Helleland.

"Ma arvan, et lihtsama vastupanu teed minek kahjustab tulevikus WADA huve," jätkas norralanna. "Me peame seisma kõigi sportlaste eest üle maailma."

"Venemaa õigusi taastades minnakse vastuollu sportlaskomisjoni ja organisatsioonidega üle maailma, kes on väga selgelt öelnud, et nad ei soovi hetkel Venemaa ennistamist."

Lisaks Hellelandile on Venemaa positsiooni taastamise vastu ka näiteks Ameerika Ühendriikide antidopingu organisatsiooni USADA juht Travis Tygart.

"Loodetavasti võetakse sportlaste seisukohti kuulda, sest sportlaste hääl on kõlav ja selge ning see ei toeta tagasivõtmist, sest tingimused pole täidetud," lausus Tygart uudisteagentuurile Reuters. "Me tahame venelasi tagasi. Me tahame puhtaid venelasi tagasi."

Eelkõnelejatega nõustub ka Suurbritannia spordijuht ja sõudmise olümpiavõitja Katherine Grainger. "Mis doping võtab sportlastelt, on asendamatu ning sporti ja konkurentsi tõsiseltvõetavust tuleb kaitsta, et säilitada avalikkuse usaldus ja toetus," lausus ta. "See vastutus lasub iga tasandi juhtidel."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: