Kergejõustikuliit plaanib Uibole toetust avaldada ja ootab EOK seisukohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Erakogu

Eesti kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamäe jaoks on EOK toetusrahade süsteem arusaadav, kuid tema hinnangul väärivad aeg-ajalt teatud resultaadid erandite tegemist. Kergejõustikuliit kavatseb olümpiakomiteele seoses Maicel Uibo pronksivõiduga sisekergejõustiku MM-il ka vastava ettepaneku teha.

"Sisemaailmameistrivõistlused on kergejõustikukalendris ja ka Eesti kergejõustikuliidu poolt vaadatuna väga kõrgetasemeline ja oluline võistlus. Ta on sel aastal rahvusvahelise kergejõustikuliidu kõige olulisem tiitlivõistlus," sõnas Teigamägi intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev".

"Maicel Uibo saavutas sel võistlusel kõrge kolmanda koha ja ma arvan, et me kõik suudame suhtuda tema tulemusse väga positiivselt. 21. märtsil koguneb Eesti kergejõustikuliidu juhatus, kus kindlasti tuleb lauale ettepanek Maicelit edasises tegevuses toetada. Ma toetame teda ka praegusel perioodil, aga kindlasti on ettepanek toetada teda rohkem. Milliseks see täpselt kujuneb, seda saaksin teile öelda pärast juhatust, kus juhatus on teinud vastava otsuse."

Teigamägi ise vaatab Maiceli toetamisse väga positiivselt. "Tema poolt 2.-3. märtsil Birminghamis tehtud esitus andis emotsionaalselt Eesti kergejõustikule palju juurde. Medal üle 19 aasta sisemaailmameistrivõistlustelt... 19 aastat näitab juba omajagu, et see on oluline medal."

"Ka teised juhatuse liikmed vaatavad sellele aastale positiivselt. Samal ajal veidike ootame, millise seisukoha võtab Eesti olümpiakomitee. Meie oleme Eesti olümpiakomiteega valmis konstruktiivselt seda teemat arutama ja ootame nende otsust ka. Kui otsused on olemas, siis saab edasisest rääkida."

Eesti olümpiakomitee ettevalmistustoetuste süsteem soosib olümpiadistsipliine, mida seitsmevõistlus aga ei ole. Kuigi üldiselt Teigamäe jaoks on skeem arusaadav, siis teatud tulemused vajavad ka erilahendusi.

"Süsteem on ühelt poolt arusaadav ja alati ongi lihtsam majandada, kui reeglid on hästi täpselt ja punktuaalselt paigas. Paratamatult on see, et edukad tulemused spordis ja eriti medalid kõrges konkurentsis pakuvad emotsiooni ja arvan, et antud medal pakkus paljudele väga suurt emotsiooni. Seda võiks vaadata või vähemalt arutada selle pilguga, kas oleks võimalik teha erandeid," leidis kergejõustikuliidu president.

"Meie oleme kergejõustikuliidus aastate jooksul mõningaid erandeid teinud, lähtudes meie sportlaste tulemustest ja valmistumisest. Jah, meil on ka omad reeglid ja mitte, et neid reegleid peaks murdma, aga peab olema väike võimalus tulevikku vaadata."

"Sisemaailmameistrivõistluste raames osad alad on olümpiaalad ja osad ei ole. Teistel spordialadel on sarnaseid võistlusi," sõnas Teigamägi ja tõi veel välja, et Birminghamis tuli võitjaks mitmevõistluse automaatne tipp, kolm viimast tiitlivõistlust kinni pannud prantslane Kevin Mayer.

Samuti oli tähelepanuväärne Uibo punktisumma 6265. "Sellel võistlusel saavutas ta pronksi tulemusega, millega oleks nii mõnelgi maailmameistrivõistlusel oleks võinud saavutada kuldmedali. Tuleks vaadata sellisel võistlusel tulemusele ja emotsioonile otsa."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: