Kriisk: EOK otsustamist ei karda, aga esimese sammu peab tegema kergejõustikuliit ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti olümpiakomitee tippspordikomisjoni liige Jaanus Kriisk sõnab Maicel Uibo juhtumi valguses, et pole vaja karta ettevalmistustoetuse osas eriotsustega kaasnevaid pretsedente. Küll aga peab esmast aktiivsust näitama mitte EOK vaid alaliit.

Praegu oleme situatsioonis, kus Uibo pronksmedaliga sisekergejõustiku EM-ilt ei kaasne automaatselt EOK ettevalmistustoetust, sest seitsmevõistlus ei ole olümpiaala. Samas Ksenija Balta kaheksas koht kaugushüppes mahub reegli sisse.

Spordirahva seas on liikunud kartused, et kui ühe sportlase osas langetaks eriotsust, siis tahaks samasugused hüvesid ka paljud teised alad, kus tiitlivõistluste medaleid saab võita mitteolümpiaaladel.

Kriisk säärase stsenaariumiga kaasnevaid ohte - toetusi hakkavad saama need, kel olümpial reaalset edulootust pole - ei pelga. "Ma ei ütleks, et ta päris keeruline on. Seal on kokku saanud asjalikud inimesed, kes pragmaatiliselt lähenevad Eesti spordi arengule," kommenteeris ta tööd olümpiakomitees intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev".

"Kui nüüd Maicel Uibost rääkida, siis kümnevõistlus koosneb kümnest alast. Neist seitse - sprint, kaugus, kõrgus; distants võib olla lühem, aga sama tüübi alad - on olemas ka kümnevõistluses. See näitab väga selgelt, et sportlane võib edu saavutada ka kümnevõistluses. Ta ei ole erineva ala tegija."

Ka kergejõustikutreenerina tegutsev Kriisk tõi näite ühelt teiselt alalt. "Aerutamises on 10 000 meetrit või mis see maraton on, kas ta siis 500 või 1000 meetris saab hakkama? Me ei tea seda. Aga siin on samad alad. Meie seal pole siiani otsustamist ja vastutamist kartnud ega karda ka seekord."

Esimese sammu peab tegema aga kergejõustikuliit, kes on ala peensustega paremini kursis ja olümpiakomitee saab sealt edasi vaadata. "Kuidas ta hindab Maicel Uibo pronksmedalit?"

"Täna see siseseitsmevõistluse tulemus nii IAAF-i, Euroopa kergejõustikuliidu kui ka Eesti kergejõustikuliidu poolt ei ole aktsepteeritud kui kümnevõistluse normi täitmise vahend. Kui kümnevõistleja saab täita siseseitsmevõistluse normi oma kümnevõistluse tulemusega, siis vastupidi seda ei ole. Mina olen kergejõustikuinimene ja ütlen, et Maicel Uibo tulemus on tugev, aga mittekergejõustikuinimene ütleb, et kui katusorganisatsioonid ei tunnusta, miks siis teie tunnustate?"

"Esimene samm peab tulema Eesti kergejõustikuliidult, näidates et see on oluline: olla avatud, läbipaistev. Kui nemad teevad avalduse, näidates ära, mis see tulemus neile tähendab, siis saame ka meie tõsiselt arutada. Meie ise ei aruta midagi," rõhutas Kriisk.

"Alaliidud, EOK omanikud, toovad meile oma ettepanekud, kellele siis erilahendust pakkuda. Siiani pole minu ajal olnud - olen seal viis aastat olnud - erilahendust A või B ükski alaliit toonud, tõestamaks et see on väärikas tulemus."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: