Eesti meeste korvpallikoondist ootavad sel suvel ees mitmed kontrollmängud

Eesti meeste korvpallikoondis
Eesti meeste korvpallikoondis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti meeste korvpallikoondis alustab mai lõpus ettevalmistust septembris toimuvaks FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiriks, kus alagrupiturniiril minnakse Milanos vastamisi Itaalia, Ukraina, Horvaatia, Suurbritannia ja Kreeka koondistega.

Meeste rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul saavad eelseisvad kolm nädalat Korvpallikodus olema olulise tähtsusega. "Me oleme kaks aastat korraldanud Korvpallikodu ning selle ajaga on seal treeninud 40-50 mängijat nii meeste kui ka U-20 koondisest. Ametlikes mängudes on kahe aasta jooksul väljakule jooksnud ligi 30 mängijat ning nüüd lisandub veel paar mängijat, kes Korvpallikodus ja koondises osalenud ei ole. Need kolm nädalat saavad Korvpallikodus olema väga olulise tähtsusega. Me näeme, mis vormis keegi on pärast klubihooaega ning saame teha esimesed olulised otsused pidades silmas eelseisvaid kvalifikatsioonimänge ning sügisel toimuvat EM-i."

Koondis koguneb 30. mail, kui kolmandat suve järjest alustatakse Korvpallikoduga, mis annab mängijatele võimaluse suvisel perioodil koos rahvuskoondise treeneritega treenida. Tänavuse aasta Korvpallikodu leiab aset Kalevi Spordihallis, kus tööd tehakse kuni 22. juunini. Seejärel kolib koondis ümber Saku Suurhalli, kus juba 30. juunil võõrustatakse FIBA World Cup 2023 European Qualifiers raames Saksamaa koondist. MM-valikmängude esimesele ringile tõmmatakse joon alla 3. juulil, mil Eesti kohtub võõrsil Iisraeli koondisega.

Uuesti koguneb koondis juuli lõpus ning 4. augustil kohtutakse Leedu Korvpall100 raames Leedu koondisega Panevėžyses. Leedu koondisest võib väljakule oodata Jonas Valančiūnast ning Domantas Sabonist, kes on kinnitanud enda soovi sel suvel Leedu rahvuskoondise eest väljakule joosta.

Augusti keskel mängib Eesti koondis Tartus, kui Ilmar Kullami nimelisel turniiril kohtutakse esmalt 12. augustil Belgiaga ning 14. augustil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Külla sõitvad Belgia ja Bosnia kohtuvad omavahel Tartus 13. augustil. Viimase kontrollmängu peab rahvuskoondis 19. või 20. augustil (täpne kuupäev selgumisel), kui Riias minnakse vastamisi lõunanaabrite lätlastega.

Enne FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiri seisab koondisel ees veel kaks valikmängu kas FIBA World Cup 2023 Qualifiers või FIBA EuroBasket 2025 Qualifiers raames. Kas Eesti jätkab mängimist MM-valiksarjas või alustatakse 2025. aasta EM-valikmängudega, selgub juuni lõpus ning juuli alguses toimuvast aknast. Eduka esinemise korral ning MM-valiksarjas järgmisesse ringi jõudmise puhul ootavad meie rahvuskoondist ees mängud Sloveenia, Soome, Rootsi või Horvaatiaga.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: