Allar Hint: loodan väga, et Tallinna WTA turniirist saab traditsioon

{{1652857680000 | amCalendar}}

Kolmapäevasel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil tutvustati sügisel toimuva WTA Tallinna tenniseturniiri ettevalmistust ja korraldust. Pressikonverentsil osalesid Eesti esitennisist Anett Kontaveit, Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ja linnapea Mihhail Kõlvart.

Esmaspäeval avaldas naiste profitennise organisatsioon WTA värskendatud võistluskalendri sügishooajaks ning nimekirja lisandus ka Tallinnas toimuv madalaima kategooria turniir. Kalendri järgi algab Eestis turniir 26. septembril.

Eesti esireket Anett Kontaveit sõnas pressikonverentsil, et annab endast parima, et Eestis toimuval turniiril osaleda saaks. "Graafik on aasta lõpus väga tihe, aga õnneks on Tallinna turniir sel nädalal ainuke turniir WTA turniiridest. Kindlasti annan endast parima, mulle väga meeldiks kodus mängida, see oleks mulle väga suur au. Kui tervis vähegi lubab, siis mängin," rääkis Kontaveit.

Allar Hint sõnas, et sai teisipäeval sama vastuse ka Kaia Kanepilt. "Kui tervis lubab, siis ta osaleb," lisas Hint.

Hint ise loodab, et rääkida saab turniirist, millest saab traditsioon. "On tähtis et Anett ja ka Kaia saavad kodus mängida. See on üks suuremaid spordisündmusi, kui mitte ainult sellel aastal, siis võib-olla ka läbi aegade, eriti kui räägime ainult tennisest. Väga loodame, et see turniir saab traditsiooniks," sõnas Hint.

"Hetkel on ühekordne kokkulepe ja lubadus WTA ja Octagoni poolt, kelle litsentsi kasutame, et juhul, kui meil on huvi järgmise aasta osas, siis nad leiavad lahenduse ja võimaluse, et turniir jääks Tallinnasse," sõnas Hint.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tõi välja mitu põhjust, miks turniir nii Tallinnale kui kogu Eestile kasulik oleks. "Esiteks soovime, et Anett saaks kodus mängida ja soovime seda ka näha," rääkis Kõlvart. "See, et meie tippsportlased saavad võistelda kodus, on ka sisuline põhjus, sest see motiveerib nii noorsportlasi kui ka potentsiaalseid sportlasi, kes plaanivad saali tulla," lisas ta.

Samuti tõi Kõlvart välja majandusliku mõju. "Tallinna jaoks on muidugi tähtis ka majanduslik mõju. Iga samalaadne rahvusvaheline üritus toob kohale turistid, televaatajad. WTA turniiride puhul teame täpselt, et seda üritust hakatakse jälgima televaatajate poolt. See hulk on miljonites. Rääkimata sellest, et kohale tulevad turistid," rääkis Kõlvart. "Sõltumata sellest, kas sellest tekib tulevikus traditsioon – me muidugi loodame, et sellest saab esimene, aga kindlasti mitte viimane WTA turniir Tallinnas – teame, et see mõju on pikaajaline," jätkas Kõlvart.

Ta lisas, et kui järgmisel aastal kannab Tallinn Euroopa rohelise pealinna tiitlit, siis juba on teada ka järgmine eesmärk – saada 2025. aasta Euroopa spordipealinna tiitel. "Iga selline üritus suurendab meie šansse," lisas Kõlvart.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: