Hõbeliiga: Eesti naiskond pidi taas Portugali paremust tunnistama

Euroopa võrkpalli Hõbeliiga: Portugal - Eesti Autor/allikas: CEV

Eesti naiste võrkpallikoondis kaotas Zenicas Euroopa Hõbeliiga kohtumises Portugali võistkonnale 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 20:25).

Suurema osa avageimist juhtis Portugal, aga 15:21 kaotusseisust tegi Eesti 6:0 spurdi ja viigistas 21:21. Järgnevalt oldi osavamad ja võideti avageim 26:24.

Teises geimis asus Eesti 11:8 eduseisu, aga peagi läks mäng Portugali kätte, kes asus juhtima 15:13, 19:14 ja võitis lõpuks 25:19.

Kolmanda geimi alguses oli Eesti samuti ees 2:0 ja 7:5, kuid siis spurtis Portugal ette 11:8. Eesti sai kätte veel 15:15 viigi, mispeale lülitasid vastased järgmise käigu sisse ja võitsid geimi 25:19.

Neljandas geimis asus Eesti juhtima 5:1 ja 7:2, aga vastased tulid tasapisi järele. Eesti juhtis veel 17:15, kuid siis sai Portugal viis punkti järjest ja võitis lõpuks 25:20.

Liis Kullerkann tõi Eestile 15 punkti, vastaste seas oli sama resultatiivne Maria Lopes.

Eesti kaotas Portugalile ka esimese omavahelise mängu 2:3.

Eestil on nüüd B-grupis kaks võitu ja kaks kaotust ning hoiab kuue punktiga Portugali (8) ja Bosnia ja Hertsegoviina (7) järel ning Läti (0) ees kolmandat kohta.