Viiegeimiline mäng tõi Eesti naiskonnale Hõbeliigas esimese võidu

Eesti naiste võrkpallikoondis Autor/allikas: CEV

Eesti naiste võrkpallikoondis alistas Euroopa Hõbeliiga teises kohtumises võõrsil Bosnia ja Hertsegoviina 3:2 (12:25, 25:22, 25:21, 22:25, 15:9) ja avas võiduarve.

Kui esimese geimi kaotas Eesti kindlalt, siis teise geimi jooksul haarati juba juhtohjad ja 25:22 võidu juures oldi korraks ka seitsme punktiga (21:14) ees.

Kolmandas geimis juhtis valdavalt samuti Eesti. Viimane viigiseis oli tablool 17:17 ja pärast seda tegid eestlannad 6:1 spurdi ja võtisid 25:21.

Eesti juhtis ka neljanda geimi alguses 4:1 ja 5:2, kuid siis haaras initsiatiivi Bosnia ja Hertsegoviina ning pööras mängu käiku, kui 15:15 pealt asuti ette 22:17 ja võideti 25:22.

Otsustavas viiendas geimis oli jällegi parem Eesti, kes jäi küll taha 3:4, aga haaras seejärel eduseisud 9:4 ja 12:5 ning võitis lõpuks 15:9.

Kertu Laak tõi eestlannadele 23 punkti. Vastaste paremad olid Dajana Boskovic 22 ja Andelka Radiškovic 18 punktiga.

Avavoorus oli Eesti kaotanud Portugalile 2:3 ja pühapäeval minnakse vastamisi Lätiga, kes on seni kaotanud mõlemad mängud 0:3.