Kohtuotsus: Kelly Sildaru isa ja vennaga vara jagama ei pea

Kelly ja Tõnis Sildaru
Kelly ja Tõnis Sildaru Autor/allikas: Miles Holden/Red Bull Content Pool

Harju maakohus otsustas, et Sildarude suusapere ei tegutsenud seltsinguna ning Tõnis ja Henry Sildarul pole õigust nõuda Kelly Sildarule kuuluva vara jagamist.

Sildarude suusaperekond vaidleb suusaliidu arvel oleva endise Sildarude tiimi raha ja koos elatud ajal ehitatud maja ning kogu ühise vara üle. Pikki aastaid Kelly Sildaru treenerina tegutsenud isa Tõnise ja õe kõrval treeninud vend Henry nägemuses oli tegemist seltsinguga ning seepärast soovivad nad perekonna lõhenemise järel saada osa aastatega kogunenud varast, kirjutab Delfi.

Kohtu hinnangul ei tegutsenud Sildarude perekond aga seltsinguna ja jättis hagi rahuldamata nõude põhjendamatuse tõttu. Kohus rahuldas samas Kelly Sildaru ja Lilian Talvingu taotluse, lahendada lõppotsusega seltsingu olemasolu küsimus. Kohus tuvastas, et poolte vahel pole kunagi olnud seltsingulepingut ning hagejate nõuded kostjate vastu seltsinguvara jagamiseks on täies ulatuses põhjendamatud. Lisaks tuleb Tõnis Sildarul kanda kohtu menetluskulud.

Esialgu pidi kohus langetama vaid vaheotsuse, kuid tegelikult sai sellest lõppotsus, sest kohus tunnustas hagejate nõude põhjendamatust ning asja edasi ei menetle. Tõnis ja Henry Sildarul on võimalus otsus kaevata edasi Tallinna Ringkonnakohtusse.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: