Eesti võõrustab augustis rullsuusatamise MK-etappi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Margus Ansu/Scanpix

20. juulil sai lõplikult selgeks, et Eesti korraldab augusti teises pooles rullsuusatamise maailma karika sarja etappi. Esimesed riigid on võistlusele juba registreerunud.

See võimalus kukkus Eesti suusaliidule sülle ootamatult. Kuivõrd Itaaliasse Ziano di Fiemmesse planeeritud võistlus jääb koroonaviiruse tõttu ära, tegi rahvusvaheline suusaliit (FIS) 25. mail eestlastele pakkumise selle asemel ise üks MK-etapp korraldada. Publiku sündmusele lubamise osas saadakse ilmselt targemaks uuel nädalal, kui konsulteeritakse ka Terviseametiga.

"Põhiküsimus korraldamise osas oli ikkagi, seal ei ole midagi salata, raha. Kõik seisis selle taga, et olime nõus võtma etapi korraldamise enda peale juhul, kui saame piisava toetuse nii riigi kui ka kohaliku omavalitsuse poolt. Paraku oli see aeg, mis oli jäänud korraldamiseks, nii lühike, et eratoetajate otsingutega me ei oleks väga kaugele jõudnud," rääkis Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurga intervjuus Vikerraadiole. "Kuna kõik muu ehk tehniline pool ja korralduslik pool on meil olemas nii tugev ja kindel, siis need ei olnud takistuseks. Kui tavalistel võistlusel saame loota vähemalt osavõtutasude peale, siis siit sellist omaosalust korralduse poolt tulemas ei ole ja ka FIS-i poolt ei ole sellist tuge taga."

Kolmepäevase MK-etapi kavas on vabatehnikasprint, ühisstardist 21 kilomeetrit vabatehnikas (Tartu linnas) ja eraldistardist 10 kilomeetrit klassikat. "Kõige suurem erinevus kunagise suverulliga on see, et seekord ei ole kohal neid tippe, keda näeme talvel. Tollel ajal olid enamus tippe tänu tutvustele kohale aetud, seekord on kohal rullsuusatamise tipud, kes ei ole nii kuulsad," rääkis rullsuusatamise MK-etapi korralduskomitee juht Kristjan Külm.

Nurk lisas: "Maailma mastaabis seda võistlust talvise MK-sarjaga võrrelda ei saa, aga ta on ikkagi omamoodi atraktiivne. Selle teeb atraktiivseks võimalus korraldada etapid linnatänavatel. Ka meie plaanisime algul Tartu linnas teha kõik etapid, mis tooks rohkem rahvast ja toetajaid, aga meil ei olnud aega nii kiiresti reageerida. Loodame, et saame ühe päevaga piisava kogemuse ja suudame näidata oma korraldamise võimekust. Kui edaspidi võimaluse saame, siis korraldaksime kogu võistluse Tartu linnatänavatel."

Nurk tunnistas, et rullsuusatamise MK-etappi loodetakse korraldada ka tulevikus. "Me ise vaikselt lootsime ja uurisime juba, et mida me tegema peaksime selleks, et tulevikus saada MK-sarja etapi korraldamisõigus. Selleks on tavaliselt palju suuremad nõudmised, aga ootamatute kokkusattumuste tõttu tehti meile ise see ettepanek ja seepärast me tahtsimegi sellest kinni haarata, et järgmine aasta ka ehk saada etappi korraldada," lisas Nurk.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: