Martti Juhkami jätkab Saksamaa kõigi aegade edukaima klubi ridades

Tartus kogunenud võrkpalli rahvusmeeskonna mängijatest oli eriti heas tujus Martti Juhkami, kes sai kinnituse, et sakslaste Friedrichshafen palkab ta ka uueks hooajaks. Kuu alguses 32-aastaseks saanud nurgaründaja siirdus Saksamaa kõigi aegade edukaima klubi ridadesse mullu.

"Sai kaaluda ka teisi variante, kuna see koroonaviirus tekitas sellise pausi, kus klubid ei saanud teha selliseid agressiivseid ja otsustavaid samme, see andis jällegi võimaluse natukene turul ringi vaadata," rääkis Juhkami ERR-ile. "Tekkis võimalus ka Türki minna, aga arvasin, et Friedrichshafen on parem jätkata."

Kui uuest hooajast koos Poolas Resovias mängima hakkavad Robert Täht ja Timo Tammemaa saavad koondisega koos olla kaks nädalat ning peavad seejärel klubi juurde harjutama minema, siis Juhkami saab koondisega teha kaasa kogu laagri, mis kestab 8. augustini.

Hetkeseisuga on Juhkami ainus koondislane, kes mängib uuel hooajal klubiga Meistrite liigat. " Friedrichshafen on ainukene klubi Euroopas, kes on iga aasta Meistrite liigast osa võtnud ja kindlasti nad seda traditsiooni tahavad jätkata," sõnas Juhkami.

Rahvusmeeskonna uus peatreener Cedric Enard, kellega sõlmiti leping detsembris, alustas esmaspäeval mängijatega esimest ühist tööpäeva. 

Prantslase eesmärgiks on, et koondis näitaks suurepärast mängu järgmise aasta kodusel EM-finaalturniiril. Tartusse kutsus ta harjutama 23 meest ja soovib suvega välja sõeluda parima tuumiku, kus oleks tasakaalus nii kogemused kui nooruse uljus.

"Kasutan meeskonna loomisel alati sellist süsteemi ka klubi tasandil, et leida hea tasakaal. Et oleks kogenud ja motiveeritud mängijad, kes jagaks oskusi noortega," selgitas Enard. "Siis on vaja leida veel jõudu ehk pöörane noor mängija, kes toob värsket õhku tiimi. Suvise treeninglaagriga soovingi leida, millised noored mängijad on võimelised seda tiimile andma ja tunnetada n-ö vanemaid, suurte kogemustega mängijad, et teada, kuidas üles ehitada parim meeskond järgmiseks suveks."

Perega pikemalt puhata soovinud Ardo Kreek ja õlavigastusega kimpus olevad Renee Teppan ja  Hindrek Pulk ei harjuta koondisega, kuid peatreener arvestab nendega EM-i silmas pidades. Uue taustajõuna on abitreeneriks Oliver Lüütsepp, kes oli varem samal positsioonil rahvusnaiskonna juures. Lüütsepa sõnul soovib koondise uus boss, et mängijad suudaks eelkõige väga hästi servida.

"Kui viimaste aastate Eesti koondist vaatame, siis võib-olla üks väga nõrk koht või puudujääk, mis paistis silma, oli meie servi agressiivsus, meie servi õnnestumine, mida viimastel aastatel mingitel põhjustel jäi puudu," arutles Lüütsepp. "Peatreener rõhutas ka meie omavahelistel koosolekutel, et serv on tema jaoks väga tähtis element ja tänapäeva võrkpallis ilma väga hea servita ei ole midagi teha. Loodame, et tema on see, kes suudab Eesti koondise väga hästi servima panna."

Kolm nädalat antakse nüüd pallidele kõvasti valu ja seejärel peetakse võõrsil kolm sõprusmängu Soome koondisega.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: