Võrkpallimeeskonna peatreener: peame olema ambitsioonikad ja võitlema

Esmaspäeval esitleti Tartu Ülikooli spordihoones uue peatreeneri Cedric Enardi käe all treeninguid alustanud Eesti rahvusmeeskonda. Prantslase sõnul ootavad järgmisel kolmel nädalal mehi ees karmid treeningud. Peamiseks eesmärgiks on 2021. aastal Eestis toimuvad Euroopa meistrivõistlused.

"Alguses tuleb vaadata, kas meeste kehad on valmis tegema spetsiifilist tööd. Ma pean eriti silmas hüppeid. Seejärel töötame palju süsteemidega. Mitte küll pikalt, aga piisavalt, et läbi võtta side-out´i lahendamised ja murdepallid, kui rääkida ainult ründe- ja kaitsetaktika organiseerimisest," kirjeldas Enard intervjuus ERR-ile kolmenädalase treeninglaagri programmi. "Neil tuleb tööd teha videotega ja olla efektiivne ning näidata sooritusi väljakul. Neil saab järgmise kolme nädala jooksul olema raske programm."

"Minu süsteemid ei ole väga palju erinevad Gheorghe Cretu omadest, aga muidugi on need minu süsteemid ja nüüd tuleb meil mängida ja keskenduda nendele. See ongi asja mõte," jätkas Enard. "Olen teinud lihtsalt mõned muudatused, mida arutasin ka taustajõuga. Kui samu süsteeme korrata järjest kuus aastat, siis sa järgid neid juba automaatselt. Sellepärast oli hea praegu alustada muudatustega, et olla valmis 2021. aastaks. See on eesmärk."

"Selleks, et mängida tipptasemel võrkpalli pead sa olema servis väga tugev, sest praegu on see element võrkpallis väga oluline. Samas ei ole sul vaja ainult tugevat servi, vaid kõike muud ka. Servil on minu praktikas väga oluline roll kanda. Serv ja vastuvõtt on klassikalised elemendid, need on võrkpallis alati võtmekohtadeks. Seega peab nendeks valmis olema, kui me tahame teha järgmisel aastal midagi erakordset," ütles Enard.

Eesti rahvusmeeskond peab sel suvel vaid sõprusmänge, sest koht 2021. aastal toimuval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril on ühe alagrupiturniiri korraldajana tagatud. Koondis saab end suvel proovile panna valitseva maailmameistri Poola vastu, lisaks on paigas mängud Läti ja Soomega.

"Tahan treenerina neil mängudel oma silmadega näha, kas kõik toimib. Kas süsteemid töötavad, kas positsioonid on sobivad, kas koostöö sidemängijaga on hea, kas asetus vastuvõtul on sobiv. Tahan kontrollida kõike tiimiga ja lihtsalt veenduda, et töö, mida vahetustega tegime toimib," tõi Enard välja peamised eesmärgid. "Muidugi, kui me alustame mänge, siis me tahame neid alati ka võita. Olgu nendeks siis sõpruskohtumised või ametlikud võistlused. Aga treenerina tahan ma eelkõige näha, kuidas erinevad süsteemid töötavad ja veenduda, et kogu töö, mis me oleme teinud, on okei. See on peamine eesmärk. Kui me suudame ka võita, siis see on hea."

Rääkides 2021. aastast ütles Enard: "Esimene väiksem eesmärk on Kuldliiga. Minu jaoks on seal veel omakorda kaks eesmärki: võidelda ja üritada võita, et kvalifitseeruda edasi. Me peame olema ambitsioonikad ja võitlema selle eest ning teiseks on see ideaalne viis Euroopa meistrivõistlusteks treenimiseks. Kuna EM toimub Eestis, siis ei ole kahtluski, et meeste motivatsioon on kõrgel. Peamine eesmärk on seal mängida suurte võitlejate nägudega. Sõltumata vastasest anda endast sada protsenti igas mängus. Ja olla ambitsioonikas. Ei saa öelda, et tuleme Euroopa meistriks. Võib-olla! Tahan, et vähemalt vaimne seisund oleks minu meeskonnal võistluse alguseks väga kõrge."

Rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Bigbank Tartu), Markkus Keel (Aalsti Lindemans, Belgia), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad:  Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Taavi Nõmmistu (Näfelsi Biogas, Šveits), Markkus Uuskari (Saaremaa VK).

Nurgaründajad: Robert Täht (Perugia, Itaalia), Kristo Kollo (Galati Arcada, Rumeenia), Keith Pupart (Saaremaa VK), Albert Hurt (Bigbank Tartu), Märt Tammearu (Bigbank Tartu), Andrus Raadik (Sfaxien, Tuneesia), Martti Juhkami (VfbFriedrichshafen, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Tony Tammiksaar (Pärnu VK).

Temporündajad: Timo Tammemaa (Tours, Prantsusmaa), Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), Henri Treial (Saaremaa VK), Mart Naaber (Akaa Volley, Soome), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Marx Aru (Selver Tallinn).

Liberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK), Sten Vahtras (Selver Tallinn).

Peatreener Cedric Enard (Berliini Volley, Saksamaa), abitreenerid Loic Geiler (Frejus, Prantsusmaa) ja Oliver Lüütsepp (Akaa Volley, Soome), ÜKE-treener Mirko Fasini (Kemerovo Kuzbass, Venemaa), statistik Alar Rikberg (Bigbank Tartu), füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: