Veerpalu pöördus spordikohtusse ja sai Innsbrucki prokuratuurilt kriminaalsüüdistuse

Rahvusvaheline suusaliit (FIS) kinnitas, et kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu kaebas talle 2020. aasta 31. jaanuaril määratud ajutise juhendamiskeelu edasi spordiarbitraaži (CAS).

FIS alustas Veerpalu suhtes distsiplinaarmenetlust seoses Seefeldi MM-il lahvatanud dopinguskandaaliga ja kahtlustusega, et läbi oma poja ja kasahh Aleksei Poltoranini tegeles keelatud võtetega ka Veerpalu ise, vahendab Delfi.

Veerpalu protesti ajutise juhendamiskeelu suhtes lükkas CAS 6. märtsil tagasi. Samuti lükati tagasi Veerpalu laste palve oma isa juhendamiskeeld tühistada, kuid üks kohtuasi on FIS-i kinnitusel Šveitsi kohtus ikka veel pooleli.

FIS-i kinnitusel esitas Innsbrucki prokuratuur hiljuti Veerpalule kriminaalsüüdistuse.

FIS-i antidopingu osakonna juht Sarah Fussek ütles Delfile saadetud kirjas, et kuigi Aleksei Poltoranin ja Andreas Veerpalu tunnistasid oma osaluse organiseeritud veredopinguskeemis üles, jätkab Andrus Veerpalu oma seotuse eitamist ja väidab, et ei tea selliste keelatud meetodite kasutamisest midagi.

Poltoranin ja Andreas Veerpalu said mõlemad nelja-aastase võistluskeelu, mida CAS-i edasi ei kaevatud ja mis on täielikult jõustunud.

FIS algatas ka Andrus Veerpalu suhtes distsiplinaarmenetlust seoses tõsise kahtlustusega keelatud dopingumeetodites osalemises ning määras talle esialgse võistluskeelu, mis 31. jaanuaril FIS-i antidopingu osakonna poolt kinnitati.

"FIS teeb koostööd Saksa ja Austria jõuorganitega, kes on meiega jaganud oma uurimise tulemusi. Just hiljuti esitas Innsbrucki prokuratuur Andrus Veerpalule kriminaalsüüdistuse," ütles Fussek.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: