Kotsari hiilgemäng vedas South Carolina võidule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis tegi Maik-Kalev Kotsar hooaja parima esituse, kui aitas kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi 76:54 võidule Missouri Tigersi üle.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas üleplatsimehena 21 punkti (kahesed 7/8, vabavisked 7/10), võttis mängu parimana 11 lauapalli (kõik kaitselauast), tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris koguni neli vastaste pealeviset. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja üks isiklik viga, vahendab Korvpall24.ee.

Tegu oli 211 cm pikkuse eestlase hooaja teise ja NCAA karjääri neljanda kaksikduubliga. 21 punkti on tema ülikoolikarjääri paremuselt teine tulemus.

South Carolinale oli see kaheksa kaotuse kõrvale 13. võiduks.

Võidukas oli ka Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles, kes alistas lisaaja järel 74:68 Charlotte 49ersi.

Southern Missi algrivistuses väljakule pääsenud Konontšuk mängis 43 minutit ning tõi selle ajaga 15 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/5, vabavisked 3/4), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons oli lähedal suurüllatusele, kuid lõpuks jäädi USA üliõpilaskorvpalli absoluutsesse tippu kuuluvale Gonzaga Bulldogsile siiski 79:83 alla. Vahetusmängijate pingilt alustanud eestlane pääses väljakule 23 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele neli punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/4), meeskonna parimana seitse lauapalli, kolm resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.