Eesti aasta parasportlasteks valiti Susannah Kaul ja Matz Topkin

Matz Topkin ja Susannah Kaul
Matz Topkin ja Susannah Kaul Autor/allikas: Gertrud Alatare

Neljapäeval tunnustati Estonia restoranis 2019. aastal silmapaistvamaid tulemusi saanud parasportlasi. Aasta sportlasteks valiti Susannah Kaul ja Matz Topkin.

Eesti Paralümpiakomitee (EPK) tunnustas aasta nais- ja meessportlast, aasta noorsportlast (neiu ja noormees), aasta treenerit ning aasta võistkonda. Parimad sportlased valiti rahvahääletuse ja EPK täitevkomitee hääletuste tulemusel. Lisaks EPK-le tunnustas oma parimaid sportlasi ka Eesti Invaspordi Liit. 

Aasta naissportlaseks valiti Susannah Kaul, kes saavutas Rahvusvahelise paralümpiakomitee (IPC) paraujumise maailmameistrivõistlustel 100 m seliliujumises 7. koha, 50 m vabaltujumises 9. koha ning 100 m vabaltujumises 11. koha. IWAS maailmamängudel saavutas ta 1. kohad 50 m selili-, 100 m selili-, 50 m vabalt- ja 200 m kompleksujumises.

Aasta meessportlase tiitliga tunnustati Matz Topkinit, kes saavutas IPC paraujumise maailmameistrivõistlustel 50 m seliliujumises 4. koha, 50 m vabaltujumises 8. koha ja 100 m vabaltujumises 10. koha. IWAS maailmamängudel sai 1. kohad 50 m ja 100 m seliliujumises, 50 m vabalt- ja 50 m liblikaujumises. Lisaks ujus Matz Topkin paraujumise Berliini MK etapil S4 võistlusklassis 100 m seliliujumises uue maailmarekordi - 1.33,54.

"Hea on sellist tunnustust saada, järelikult oleme midagi hästi teinud ja silma jäänud," sõnas Kaul. Topkin lisas, et tunnustamine annab alati motivatsiooni juurde. Ta lisas, et Kardo Ploomipuu rekord on üheksa aastat järjest aasta parima parasportlase tiitel ning tema eesmärk on vähemalt kümme korda järjest selline tunnustus pälvida.

Aasta silmapaistvamateks noorsportlasteks valiti neidudest Maria Rein, kes saavutas Rahvusvahelise downi sündroomiga ujujate organisatsiooni Euroopa meistrivõistlustel 1. koha 200 m selilujumises, 2. kohad 50 m ja 100 m selilujumises. Intellektipuudega inimeste maailmamängudel 2. koha 200 m seliliujumises, 3. kohad 50 m selili- ja 200 m rinnuliujumises. Aasta noormeheks valiti Robin Liksor, kes saavutas IPC paraujumise maailmameistrivõistlustel 6. koha 100 m rinnuliujumises. 

Aasta parimaks treeneriks valiti Õnne Pollisinski, kes oli möödunud hooajal Matz Topkini ja Robin Liksori treener. 

Sarnaselt eelmisele aastale tunnustati ka parimat võistkonda, kelleks valiti taaskord ratastoolikurlingu võistkond, kes saavutas ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel 8. koha, kinnitades sellega oma positsiooni järgmisel MM-l A-tugevusgrupis.

Silmapaistvate tulemuste saamiseks on vaja teha järjepidevalt tööd. Suur roll on sportlaste toetamisel nii treeningutel kui ka võistlustel. Suur tänu kõigile senistele toetajatele. "Kõigil on võimalik saada parimaks!" võttis Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm kokku parimate tunnustamise gala.

EPK parimaid tulemusi saanud sportlased:

Aasta naissportlane: Susannah Kaul
Aasta meessportlane: Matz Topkin
Aasta noorsportlane (neiu): Maria Rein
Aasta noorsportlane (noormees): Robin Liksor
Aasta treener: Õnne Pollisinski
Aasta võistkond: ratastoolikurlingu võistkond

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: