Putin: WADA otsus on vastuolus olümpiahartaga

Vladimir Putin
Vladimir Putin Autor/allikas: Scanpix/AP

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul läheb Rahvusvahelise Antidopingu (WADA) otsus määrata Venemaa sportlastele nelja-aastane võistluskeeld vastuollu Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt sätestatud põhialustega.

Esmaspäeva õhtul Pariisis toimunud Normandia neliku tippkohtumise järel kõnelnud Putini sõnul ei olnud Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu määranud WADA-l kaebusi suurriigi olümpiakomitee vastu.

"Ja kui komitee vastu kaebusi ei ole, peaks riik võistlema oma lipu all," sõnas Putin. "See on kirjas olümpiahartas. See tähendab, et WADA otsus läheb selles aspektis vastuollu olümpiahartaga. Meil on alust otsus edasi kaevata."

"Igasugune karistus peaks olema individuaalne ja seotud sellega, mis on juba tehtud," jätkas president. "Karistus ei saa olla kollektiivne ja kehtida inimestele, kes ei ole teatud rikkumistega seotud. Kui vastu võetakse selline otsus, on alust uskuda, et otsuse taga ei ole mitte puhta spordi eesmärk, vaid poliitilised kaalutlused, millel pole olümpialiikumisega mingit pistmist."

Venemaa sportlased ei saa osa võtta järgmise aasta Tokyo ja 2022. aasta Pekingi olümpiamängudest. Samuti ei saa nende riigi jalgpallikoondis osaleda 2022. aasta MM-finaalturniiril Dohas. Sportlased, kes tõestavad, et nad ei ole dopingut tarvitanud, saavad suurvõistlustel neutraalse lipu all siiski võistelda. Venemaa võib otsuse kaevata 21 päeva jooksul Rahvusvahelisse spordiarbitraaži (CAS), kes võtab sel juhul vastu lõpliku seisukoha.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: