Venemaa olümpiakomitee juht: sanktsioonid on kohatud, ebaloogilised ja ülemäärased

Stanislav Pozdnjakov
Stanislav Pozdnjakov Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma Antidopinguagentuur ehk WADA määras Šveitsis Lausanne'is toimunud kogunemisel Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu

WADA saadab Venemaa Antidopingu Agentuurile (RUSADA) ametliku teate, kus on kirjas, et autentsete andmete esitamata jätmise tõttu on Moskva laboratoorium rikkunud maailma dopinguvastast seadustikku. Lisaks on tänavu jaanuaris esitatud andmetega enne üleandmist manipuleeritud.

Venemaa võib otsuse kaevata 21 päeva jooksul Rahvusvahelisse spordiarbitraaži (CAS), kes võtab sel juhul vastu lõpliku seisukoha. Suure tõenäosusega seda Venemaa teebki.

"Venemaa olümpiakomitee seisukoht ei muutu - sanktsioonid on kohatud, ebaloogilised ja ülemäärased," kommenteeris Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov.

Tema sõnul teeb Venemaa olümpiakomitee kõik selleks, et Venemaa sportlased saaksid järgmise aasta Tokyo olümpiamängudel siiski oma lipu alla võistelda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: